MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W nowym magistracie

/TDM/
Uroczystości Święta Niepodległości połączono z otwarciem magistratu w Ulanowie.
Uroczystości Święta Niepodległości połączono z otwarciem magistratu w Ulanowie. S. Czwal
Nowy budynek urzędu miasta prezentuje się bardzo okazale.
Nowy budynek urzędu miasta prezentuje się bardzo okazale. S. Czwal

Nowy budynek urzędu miasta prezentuje się bardzo okazale.
(fot. S. Czwal)

- Od roku 1990 Polska stała się wolna, a z nią nastało społeczeństwo lokalne i nowe wyzwania - mówił podczas otwarcia nowej siedziby magistratu Andrzej Bąk, burmistrz gminy i miasta Ulanów. Uważam, że nasza gmina wykorzystała swoją szansę, a dobrym przykładem jest powrót do Ulanowa sądu grodzkiego.

W nowym urzędzie miasta znajduje się tablica pamiątkowa "Tarcza Honoru" dłuta mistrza Andrzeja Pityńskiego.
W nowym urzędzie miasta znajduje się tablica pamiątkowa "Tarcza Honoru" dłuta mistrza Andrzeja Pityńskiego. S. Czwal

W nowym urzędzie miasta znajduje się tablica pamiątkowa "Tarcza Honoru" dłuta mistrza Andrzeja Pityńskiego.
(fot. S. Czwal)

Na siedzibę sądu przekazano pomieszczenia dotychczasowego urzędu, a urzędnicy musieli się przenieść do gminnego centrum kultury. Samorządowcy na nową siedzibę urzędu miasta wybrali budynek po starej szkoły. Choć budynek ma około 200 lat i od 1995 stał pusty, to po dwóch latach prac remontowych wygląda okazale i znakomicie. Na początku swojego istnienia mieścił się w nim sąd grodzki, a później szkoła.

- Burmistrzowi gratuluję pięknej nowej inwestycji, mówił Julian Ozimek, marszałek województwa podkarpackiego. - Sądzę, że w tym budynku będą zapadały szczególnie ważne decyzje dla rozwoju gminy. Wierzę, że teraz gmina Ulanów będzie się jeszcze bardziej rozwijała i stanie się chlubą powiatu niżańskiego.

Po serdecznych życzeniach otrzymanych od ks. biskupa Andrzeja Dzięgi oraz senator Janiny Sagatowskiej, przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej dłuta Andrzeja Pityńskiego. Tarcza została poświęcona mieszkańcom Ulanowa, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej. Znajdują się tam nazwiska poległych żołnierzy wojska polskiego, partyzantów i innych mieszkańców Ulanowa poległych w czasach II wojny światowej.

- To 11 Listopada w 1944 roku wojska Armii Czerwonej otoczyły Ulanów i zabrały wielu naszych rodaków na Sybir, wśród nich był również mój ojciec. - mówi Andrzej Pityński.- Tarcza honoru jest dla tych, którzy czekali 60 lat, aby można było o nich mówić i za nich modlić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie