MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu uroczyście rozpoczęli rok akademicki

Grzegorz LIPIEC
Doktor Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przyjmuje studentów pierwszego roku do akademickiego grona.
Doktor Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przyjmuje studentów pierwszego roku do akademickiego grona. Grzegorz Lipiec
We wtorek uroczyście rozpoczął się rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu.

Mówi rektor

Mówi rektor

Doktor Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu: - Wybór kierunku studiów jest bardzo trudną, ale jednocześnie bardzo ważną decyzją, bo w dużym stopniu determinuje jakość naszego życia. Nasza Uczelnia stawia oprócz akademickiego kształcenia nacisk na praktykę, tak aby łatwiej można było sobie znaleźć miejsce na lokalnym rynku pracy.

Studenci tarnobrzeskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mogą się kształcić w tym roku na siedmiu kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, pedagogika, pedagogika specjalna, polityka społeczna, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie. Do dyspozycji są 23 specjalności.

- Pierwszy rok rozpoczyna w naszych murach 300 studentów. Nowością w naszej ofercie jest choćby bezpieczeństwo wewnętrzne - mówi doktor Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

Jak zapewniał podczas inauguracyjnego przemówienia rektor Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oferta kształcenia zostanie wkrótce znacznie wzbogacona.

- Na podstawie badań, a także kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami, większymi zakładami pracy oraz samorządami widać, które zawody mają w regionie tarnobrzeskim przyszłość. Stąd mamy kierunek turystyka i rekreacja, albo wspomniane już bezpieczeństwo wewnętrzne - opowiada doktor Paweł Maciaszczyk. - Dlatego przygotowujemy się do otwarcia takich kierunków, jak: finanse i rachunkowość, informatyka, praca socjalna, logistyka oraz pielęgniarstwo.

Same kierunki kształcenia to nie wszystko. Rektor podkreślał, że liczy się dobra współpraca z samorządem, przedsiębiorcami i wieloma instytucjami.

SAMORZĄDOWCY I PRZEDSIĘBIORCY CHWALĄ

W głównej auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej obecni byli przedstawiciele lokalnego samorządu, szefowie wielu instytucji biznesowych, a także oświatowych. Wszyscy podkreślali, że Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu daje szansę młodym ludziom na zdobycie wykształcenia.

- Pamiętam inauguracje roku akademickiego 2012/2013. Wtedy jeszcze mówiło się o pewnych zamierzeniach, a teraz kiedy słuchałem rektora to dotarło do mnie, że te zamierzenia w większości udało się zrealizować. Bardzo dobrze, że myśli się o współpracy środowiska akademickiego biznesem, Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną i powstającym Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym - mówi Dariusz Kołek, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

Z postawienia na kształcenie kadry pielęgniarskiej cieszy się wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

- Kadra pielęgniarek kurczy się. Dlatego bardzo dobrze, że pomyślano o kształceniu w tym zawodzie w Tarnobrzegu. Pamiętam, jak kilka lat temu w szpitalach w Nowej Dębie i Tarnobrzegu doświadczaliśmy odpływu lekarzy. Apelowaliśmy wtedy do władz Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby starała się o stworzenie kierunku lekarskiego - dodaje Jerzy Sudoł.

Rektor tarnobrzeskiej Uczelni przytoczył wyniki badań z których jasno wynika na które kierunki studiów warto pójść, aby potem łatwiej było się odnaleźć na rynku pracy. Na liście są na przykład: logistyka, finanse, informatyka, praca socjalna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie