MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu trwa protest rolników. Ponad 300 maszyn rolniczych blokowało drogi dojazdowe do mostu na Wiśle! Było nerwowo

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 12 lat
- My walczymy o to, abyśmy jedli zdrowe mięso, zdrowe warzywa i owoce, żebyśmy nie jedli tego z drukarek 3D – powiedział podczas protestu rolników w Sandomierzu Krzysztof Proć, jeden z organizatorów ogólnopolskiego protestów rolników na terenie powiatu sandomierskiego. Ponad 300 maszyn rolniczych blokuje drogi dojazdowe do mostu na Wiśle. W powiecie sandomierskim protest odbywa się także na rondzie w Łoniowie. Protest budzie wiele emocji.

Protest rolników w Sandomierzu i Łoniowie. 300 ciągników!

Rolnicza blokada na węźle w Sandomierzu, gdzie krzyżują się drogi krajowe numer 77 i 79 rozpoczęła się o godzinie 9. W Łoniowie na skrzyżowaniu dróg 9 i 79 o godzinie 10.30

Jak powiedział Krzysztof Proć, jeden z organizatorów ogólnopolskiego protestów rolników na terenie powiatu sandomierskiego lista oczekiwań protestujących przedstawicieli branży rolnej i sadowniczej koncentruje się na dwóch głównych postulatach, które są niezbędne do zrealizowania.

- Postulat numer jeden to zatrzymanie niekontrolowanego napływu żywności z Ukrainy i ze wszystkich państwa znajdujących się poza wspólnotą europejską. A drugi postulat to całkowita likwidacja zielonego ładu pod każdą postacią. Nasze postulaty nie są tylko i wyłącznie dla rolników. Te postulaty dotyczą każdej warstwy społecznej, z tym, że my jesteśmy świadomi tego, że to jest na takim etapie, że nie każdy obywatel zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje będzie niosło za sobą wprowadzenie tych rozporządzeń. To jest walka o konsumenta, bo jeśli te rozporządzenia wejdą w życie, to konsument nie będzie miał wyboru i będzie musiał kupić to, co jest na półce. Śmiem twierdzić, że będzie to kupował po mocno zawyżonej cenie, bo rynek produkcji żywności zostanie zmonopolizowany. Cała branża rolna jest pogrążona w ogromnym kryzysie - wyliczył Krzysztof Proć.

Zobaczcie galerię nowych zdjęć z protestu rolników w Sandomierzu

Z protestującymi rolnikami i sadownikami spotkał się sandomierski starosta Marcin Piwnik, który zauważył, że protestuje bardzo dużo młodych ludzi. - Oni zostają na gospodarstwach i walczą o swoją przyszłość. Zarząd powiatu sandomierskiego utożsamia się z tymi postulatami, i wyraził je w specjalnym stanowisku – powiedział starosta. Starosta zaprosił także protestujących na ciepły posiłek.

Starosta Piwnik przekazał na ręce organizatorów stanowisko zarządu powiatu w sprawie złej i pogarszającej się sytuacji w rolnictwie. W stanowisku tym, władze powiatu w pełni utożsamiają się i popierają postulaty strajkujących rolników i sadowników.

Podczas protestu w Sandomierzu było nerwowo, zarówno ze strony protestujących jaki i kierowców, którzy narzekali na utrudnienia.

Protest na węźle w Sandomierzu, gdzie krzyżują się drogi krajowe numer 77 i 79 oraz na rondzie w pobliskim Łoniowie, gdzie krzyżuje się droga krajowa 9 i trasa 79 zaplanowano do godziny 22. W tym czasie były też ogromne utrudnienia w ruchu samochodowym zarówno ze strony województwa świętokrzyskiego jak i podkarpackiego.

Zobaczcie galerię nowych zdjęć z protestu rolników w Sandomierzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Sandomierzu trwa protest rolników. Ponad 300 maszyn rolniczych blokowało drogi dojazdowe do mostu na Wiśle! Było nerwowo - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie