MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Skopaniu rozstrzygnięto konkurs powiatowy "Katyń 1940. Pamiętam"

KaT
Na konkurs wpłynęło 56 prac od uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tarnobrzeskiego.
Na konkurs wpłynęło 56 prac od uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tarnobrzeskiego. kat
"Katyń 1940. Pamiętam" pod takim hasłem, tarnobrzeski starosta ogłosił konkurs prac plastycznych dla uczniów szkół z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Zespole Szkół w Skopaniu, podczas obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Uroczyste podsumowanie odbyło się podczas sadzenia "Dębu Pamięci" i odsłonięcia tablicy upamiętniającej zamordowanego Charkowie porucznika Romana Grieeswalda ze Ślązaków. Na konkurs wpłynęło 56 prac. Młodzież wykorzystała różne techniki plastyczne.

Komisja oceniają zdecydowała o przyznaniu trzech równorzędnych pierwszych nagród. Otrzymali je Natalia Wolak z miejscowości Stale, Joanna Kochowska ze Ślęzaków i Jakub Drozd z Grębowa.
Ze względu na wyrównany, wysoki poziom prac jury postanowiło pozostałe zwycięskie prace uho
norować wyróżnieniem, nie przyznając kolejnych miejsc. W kategorii szkoła gimnazjalna wyróżnienia otrzymali Magdalena Madej, Karolina Panek, Monika Plebanek, Karolina Tuz, Iwona Wolak, Kinga Gorzała, Jadwiga Krakowiak, Wioletta Roguz, Przemysław Malarz i Bartłomiej Orzechowski. W kategorii szkół podstawowych wyróżniono Magdalenę Cebulę, Annę Madej, Anetę Szewc, Krzysztofa Fornala i Łukasza Jasińskiego.
Obok konkursu plastycznego o zasięgu powiatowym odbył się także szkolny konkurs literacki dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W szkole podstawowej wyróżnienia otrzymali Maria Hajduk, Anna Ślęzak i Arkadiusz Nowak. W gimnazjum Anna Kida, Maria Smykla i Paweł Hajduk.

Dyplomy, nagrody i podziękowania wręczali burmistrz Baranowa Mirosław Pluta, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Hynowski oraz dyrektor szkoły Marzenna Lasek. W trakcie uroczystości swoimi wspomnieniami o rodzinie Griesswaldów dzieliła się Helena Ślęzak, córka Adama Andrychowicza, wieloletniego pracownika w majątku porucznika Griesswalda. Podziękowała ona również w imieniu nieżyjących już najbliższych porucznika Griesswalda jego żony Ksawery i córki Marii za przywrócenie zbiorowej pamięci jego osoby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie