Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Wakacje w mieście" z tarnobrzeskim Centrum Natura 2000

Klaudia Tajs
Jeden z przystanków w parku był przy chorym kasztanowcu.
Jeden z przystanków w parku był przy chorym kasztanowcu. Klaudia Tajs
Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły zainaugurowało ww wtorek akcję „Lato w mieście”. Liczba uczestników pierwszej wycieczki po Parku Dzikowskim, była dowodem na to, że zajęcia w Centrum na pewno zastąpią wakacyjną nudę.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziała młodzież i dzieci z rodzicami. Każdy otrzymał lornetkę, lupkę i przewodnik, aby w terenie lepiej rozpoznawać drzewa i omawiane przez ornitologa Janusza Wepsięcia gatunki roślin i ptaków. Co ciekawego jest do obejrzenia w Parku Dzikowskim? Okazuje się, że jest i to dużo. To przede wszystkim pomniki przyrody. Jest tulipanowiec amerykański, jedyne, tak okazałe drzewo w Tarnobrzegu. Rośnie miłorząb japoński. Są piękne dęby i lipy. W parku jest także niepozorny staw, w którym zadomowiły się żaby, kumaki, traszki.

Zajęcia organizowane przez Centrum Natura 2000 odbywają się nie tylko w plenerze. - Cieszę się, że tak liczna grupa uczestników wybrała spośród oferty wakacyjnej w mieście, właśnie nasze zajęcia - powiedział Janusz Wepsięć. - Zajęcia prowadzimy przez całe wakacje. Są spacery po parku, zajęcia mikroskopowe, będziemy puszczać filmy przyrodnicze. W planie są dwie wycieczki terenowe, na które trzeba się u nas zapisać zapisać. Pierwsza w Góry Pieprzowe, druga nad Wisłę do Połańca.
Zajęcia w Centrum Natura 2000 są bezpłatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie