MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze i darczyńcy "Szlachetnej Paczki" z powiatu niżańskiego spisali się na medal

Konrad SINICA
Sztab z Niska przekazał jednej z rodzin lodówkę.
Sztab z Niska przekazał jednej z rodzin lodówkę. Konrad Sinica
Wszystkie rodziny objęte pomocą w ramach akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka" otrzymały niezbędne produkty. W powiecie niżańskim działały sztaby w Nisku i Rudniku nad Sanem.
Wolontariuszki z Rudnika nad Sanem.
Wolontariuszki z Rudnika nad Sanem. Konrad Sinica

Wolontariuszki z Rudnika nad Sanem.
(fot. Konrad Sinica )

W Nisku sztab "Szlachetnej Paczki" pracował w Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Czarnieckiego. Do akcji włączyło się 16 wolontariuszy. Byli wśród nich głównie maturzyści, ale również studenci i nauczyciele. Liderem niżańskiego rejonu był Kamil Młynarz, koordynatorem magazynu była Agata Zych.

DARCZYŃCY DOPISALI

Pomocą zostało objętych 17 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Darczyńcy w tym roku dopisali i dla każdej z nich udało się przygotować niezbędną pomoc. Darczyńcami były zarówno instytucje, jak i osoby prywatne. Do akcji włączyli się też niżańscy samorządowcy. Do paczek trafiały różne produkty. Przeważnie były to artykuły spożywcze, obuwie i odzież. Zdarzały się też pomoce szkolne dla dzieci. Nie brakowało również cięższego sprzętu takiego jak pralki czy lodówki.

W akcję na terenie Niska włączyli się również uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. W tej szkole zorganizowano cykl imprez sportowych, podczas których zbierano pieniądze i dary rzeczowe na ten szczytny cel. Zbiórkę prowadził też Mikołaj przy okazji rozdawania prezentów. Łącznie w niżańskim "elektryku" udało się zebrać około 1000 złotych i dary rzeczowe. Artykuły zostały zapakowane w 12 paczek i przekazane do magazynu w niżańskim liceum.

UDANY DEBIUT

W tym roku po raz pierwszy sztab "Szlachetnej Paczki" działał w Rudniku nad Sanem. Tu do akcji włączyło się 10 wolontariuszy. Liderem była Anna Fronc. Pomocą zostało objętych 10 rodzin. Podobnie jak w Nisku, udało się znaleźć pomoc dla każdej z nich. Sztab mieścił się w budynku Liceum Ogólnokształcącego, które udostępniło jedną z sal lekcyjnych na potrzeby akcji. Tu również oprócz podstawowych produktów takich jak żywność i odzież udało się zebrać sporo sprzętów gospodarstwa domowego, jak na przykład pralki, lodówka, kuchenka gazowa i odkurzacz. Łączna wartość wszystkich zebranych przez sztab w Rudniku nad Sanem produktów sięga kilkunastu tysięcy złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie