Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wracają „Rodzinne niedziele” w muzeum w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na wystawie „Elementarz polskiego dizajnu”
Na wystawie „Elementarz polskiego dizajnu” G. Wołoszyn
Po długiej przerwie Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wraca ze swoją cykliczną propozycją rodzinnych niedziel. Tym razem przybiorą one nieco inną formę z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne.

Co prawda nie będą się odbywały warsztaty, do których z pewnością przyzwyczaili się najmłodsi zwiedzający, ale będzie to sposobność, by w towarzystwie muzealnego przewodnika lepiej poznać dostępne wystawy. Do końca wakacji rodzinne niedziele będą się odbywały w dwie pierwsze niedziele miesiąca. Pierwsza okazja już w najbliższą niedzielę 7 czerwca oraz tydzień później – 14 czerwca.

Tym razem na spragnionych muzealnych wrażeń czeka niezwykła wystawa Elementarz polskiego dizajnu. Zainteresowane rodziny oprowadzi po niej przewodnik-edukator, który pomoże aktywnie poznać ekspozycję i jej ciekawostki.

A jest ich niemało. Wśród 100 eksponatów wiele dedykowanych właśnie najmłodszym. Są wśród nich zabawki, gry i nietuzinkowe meble. Dzięki oprowadzaniu poznacie chociażby historię „ptasiego mleczka”, okoliczności powstania kultowej gry planszowej „Super farmer” i dowiecie się, jaką polską zabawkę można było kupić w sklepach Ikea. Poznacie też wiele ciekawych lecz nie wdrożonych do produkcji projektów, jak chociażby komputer AKAT-1 czy niesamowitą Syrenę Sport.

Wizyta na wystawie pozwoli też dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest dizajn, jakie jest jego miejsce w naszym życiu, a także przybliży sylwetki utalentowanych współczesnych polskich ilustratorów i grafików. Elementarz polskiego dizajnu to przede wszystkim opowieść o polskich twórcach: projektantach, konstruktorach i innych artystach, którzy mimo upływu czasu, poprzez swoje projekty są nadal obecni w naszej codzienności. Będzie to niewątpliwie okazja do miłej zabawy, ale i zapoznania z polskim kultowym wzornictwem.

Wystawie towarzyszą karty pracy, które pozwolą aktywnie poznać wystawę, nawet podczas indywidualnego zwiedzania. Możecie je pobrać ze strony internetowej Muzeum i muzealnego profilu na FB. Wydrukujcie je i zabierzcie ze sobą do Muzeum. Na każdego młodego zwiedzającego, który w trakcie zwiedzania wypełni karty pracy, czeka upominek w postaci zestawu muzealnych publikacji dla dzieci

Rodzinne oprowadzanie w Muzeum oczywiście z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w określonej godzinie będzie prowadzone dla jednej rodziny (dwoje dorosłych plus dzieci do lat 18).

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: nr tel. 15 844 85 56
Możliwe godziny wejść na wystawę: godzina 14, 15.30, 17. Wstęp wolny!

Wystawa jest organizowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, w ramach programu promocji polskiego designu na świecie (www.culture.pl) i jest częścią międzynarodowego programu kulturalnego towarzyszącego obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Wystawie towarzyszy publikacja dostępna w muzealnym sklepie i w sprzedaży on-line.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie