X Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Poznaj zwycięzców! Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
W zawodach wystartowało 34 uczestników z trzech województw
W zawodach wystartowało 34 uczestników z trzech województw KKL "Stal"
W sobotę, 21 stycznia został rozegrany X Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli.

Zawody szachowe w Stalowej Woli systemem szwajcarskim

W zawodach wystartowało 34 uczestników z następujących miejscowości: Stalowa Wola, Grębów, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Głogów Małopolski, Rzeszów, Przeworsk, Lubcza Racławówka, Lipiny Dolne, Ossala, Łążek Świętokrzyski, Bogoria, Chodków.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicy, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Zobacz zdjęcia z zawodów

Puchary dla szachistów

Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w grupie OPEN otrzymali puchary oraz za zajęcie miejsc od 1- 4 nagrody rzeczowe. Z kolei w grupach juniorskich puchary otrzymali zwycięzcy poszczególnych grup a nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy za zajęcie miejsc od 1 – 4 w każdej grupie wiekowej.

Zwycięzcą zawodów w kategorii Open został reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli - Sebastian Szubartowski, II miejsce zajął Filip Gemzik z KKL STAL w Stalowej Woli, z kolei III miejsce uzyskał również reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli – Robert Brak, natomiast 4-ty był Tomasz Pintal ze Stalowej Woli.

Grupy wiekowe szachistów

W klasyfikacji wiekowej: 2005-2011 pierwsze miejsce zajął: Tomasz Procnal - reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli, II miejsce uzyskał Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei III miejsce zdobył Bartosz Mierzwa również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, a IV był reprezentant KSz Gambit Przeworsk – Maciej Tutka.

W klasyfikacji wiekowej: 2012 i młodsi premiowane miejsca zajęli: I - Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II miejsce zdobył Wojciech Olko również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei III był Gabriel Lewicki z Lipin Dolnych, a IV miejsce uzyskał reprezentant KKL STAL w Stalowej Woli – Alan Mulawka.