MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zachęcali do studiowania w Tarnobrzegu

Grzegorz Lipiec
Przed uczelnianą aulą rozstawiono stoiska na których można było się dowiedzieć wszystkiego o danym kierunku studiów w tarnobrzeskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Przed uczelnianą aulą rozstawiono stoiska na których można było się dowiedzieć wszystkiego o danym kierunku studiów w tarnobrzeskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Grzegorz Lipiec
"Dzień otwarty" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu był wypełniony prezentacjami. Cztery kierunki kształcenia, koła naukowe, stypendia naukowe, socjalne oraz za osiągnięcia sportowe oraz nowoczesna baza dydaktyczna. Między innymi tak zachwalali w czwartek pracownicy naukowi oraz studenci tarnobrzeskiej Uczelni.

[galeria_glowna]

SPRAWDZILIŚMY

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu w liczbach: 10 lat istnienia Uczelni, 15 specjalności na czterech kierunkach (od roku akademickiego 2011/12),13600 woluminów w bibliotece, 1700 m² powierzchni dydaktycznej, 3500 absolwentów.

Tarnobrzeska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa powstała 1 czerwca 2001 roku. Na początku kształciła tylko pedagogów i specjalistów od przedsiębiorczości. Od 2004 roku kształci socjologów, a teraz przygotowała dla młodzieży kierunek pedagogika specjalna.

PREZENTACJE

- Od początku istnienia naszej Uczelni kładziemy ogromny nacisk na kształtowanie aktywności wśród studentów - zachwala dr hab. Kazimierz Jaremczuk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu. - Pora odejść od wizji pracownika najemnego, a promować samozatrudnienie i przedsiębiorczość.

Tymi słowami przywitał zebranych w uczelnianej auli uczniów lokalnych szkół ponadgimnazjalnych rektor PWSZ. Potem przedstawiciele każdego z kierunków zachwalali uroki studiowania. Organizatorzy "Dnia otwartego" przygotowali także stoiska na których można było się dowiedzieć, jak wygląda nauka w PWSZ. Swoimi osiągnięciami chwalili się również członkowie Akademickiego Związku Sportowego, Samorządu Studenckiego oraz uczelnianych kół naukowych.

NOWE KIERUNKI I NOWA NAZWA

Tarnobrzeska PWSZ kształci kilka tysięcy studentów na trzech kierunkach: pedagogika, socjologia i zarządzanie. Są to zarówno studia stacjonarne, jak niestacjonarne (zaoczne). Od roku akademickiego 2011/2012 prowadzone będą także studia w zakresie pedagogiki specjalnej. Na każdym kierunku żak ma do wyboru przeróżne specjalności. Rejestracja internetowa kandydatów na studia rozpocznie się 4 maja.

- Nasza Uczelnia w roku akademickim 2011/12 będzie kształcić studentów na czterech kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia i zarządzanie. Jeśli tylko uzyskamy zgodę z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to rozpoczniemy nabór na dwa nowe kierunki: europeistyka oraz turystyka i rekreacja - mówi rektor Kazimierz Jaremczuk. - To nie będą jedyne nowości. Być może zmieniona zostanie nazwa Uczelni z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego na Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Nauk Humanistycznych im. prof. Stanisława Tarnowskiego.

DZIESIĘCIOLECIE

W trakcie wystąpienia rektor Kazimierz Jaremczuk wspomniał, że Uczelnia w czerwcu obchodzić dziesiąte urodziny. Główne uroczystości odbędą się 1 czerwca, ale jak na razie program obchodów dziesięciolecia jest trzymany w tajemnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie