Zawodnicy z Ukrainy triumfowali w Biegu Siarkowca w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Piotr Szpak [email protected]
Oleksand Matwiczuk został zwycięzcą 34 edycji Międzynarodowego Biegu Siarkowca.
Oleksand Matwiczuk został zwycięzcą 34 edycji Międzynarodowego Biegu Siarkowca. Grzegorz Lipiec
Tego jeszcze nie było! Zawodnicy z Ukrainy zajęli siedem pierwszych miejsc w 34 Międzynarodowym Biegu Siarkowca, który rozegrany został w Tarnobrzegu.

XXXIV Bieg Siarkowca w Tarnobrzegu

Zwyciężył Oleksand Matwiczuk, który ma już na swoim koncie miejsca w czołowej "dziesiątce" maratonów w Moskwie oraz w Seulu. - To zawodnik, który pokonał maraton w czasie dwóch godzin i 10 minut - wręcz krzyczał do mikrofonu prowadzący spikerkę trener lekkoatletów Witaru Tarnobrzeg Adam Maślanka. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Olena Pietrowa.

Licząca 10 kilometrów trasa biegu wiodła z tarnobrzeskiego Machowa, obok Jeziora Tarnobrzeskiego, Wisłostradą, ulicą Mickiewicza na plac Bartosza Głowackiego, gdzie usytuowana została meta.
Matwiczuk zwyciężył z czasem 29,36 min., wyprzedzając drugiego na mecie Laschina Dimitrowa 29.58 oraz trzeciego Andreja Mielnyka. Matwiczuk przybiegł na metę z olbrzymią lekkością.

- Biegło mi się wspaniale, trasa rewelacyjna, tu jest pięknie, a najbardziej podobał mi się odcinek obok jeziora oraz tuż przed metą, gdzie jest tylu kibiców. Fajna sprawa ten bieg, będę tu przyjeżdżał częściej, Jestem szczęśliwy, że wygrałem, czuję się wspaniale - mówił zadowolony triumfator.
Najlepszym z Polaków był Bogdan Dziuba z Victorii Stalowa Wola, który zajął ósme miejsce z czasem 31,56, a tuż za nim finiszował niesłyszący biegacz Witaru Tarnobrzeg Michał Wojciechowski, który uzyskał czas 32,03 min.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Ukrainka Olena Pietrowa z czasem 37,28, druga była Magdalena Łączak z Mielca 38,30, a trzecia Dorota Sosnowska z Biłgoraja 39,03. Furorę podczas biegu zrobili uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu, którzy przybiegli na metę w asyście dyrektora Pawła Paradowskiego, znanego tarnobrzeskiego biegacza.

Na zakończenie imprezy na Plac Bartosza Głowackiego przyszło mnóstwo mieszkańców. Powodem była tradycyjna sztafeta przedszkolaków. Wygrało Przedszkole nr 13.