Zbigniew Pyszniak: Najważniejsze dla nas było, by nie odnieść kontuzji

Damian SZPAK [email protected]
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Tomasz Pisarczyk) mimo porażki w Gdyni zajęli drugie miejsce w rundzie zasadniczej i jest to duży sukces naszej drużyny. Marcin Radzimowski
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrali z rezerwami Asseco Gdynia.
Zbigniew Pyszniak, trener Siarki: Dla nas był to taki mocniejszy sparing. Nie znaczy to, że odpuściliśmy spotkanie, ale najważniejsze było dla nas to
Zbigniew Pyszniak, trener Siarki: Dla nas był to taki mocniejszy sparing. Nie znaczy to, że odpuściliśmy spotkanie, ale najważniejsze było dla nas to by nie odnieść kontuzji. Tak jak się spodziewałem rywale grali bardzo ostro, efektem rozwalony łuk brwiowy u Michała Rabki.

Niedzielny mecz pierwszoligowych koszykarzy Siarki Tarnobrzeg z rezerwami Asseco w Gdyni rozgrywany był "tylko" o prestiż. Wcześniej wiadomo było, że na pierwsze miejsce nie ma szans, a drugiego nikt naszej drużynie nie odbierze. Grać jednak trzeba było.

Asseco Prokom II Gdynia - Siarka Tarnobrzeg 98:93 (24:22, 26:25, 28:22, 20:24)

Prokom II: Łopatka 26 (2x3), Mordzak 9, Seweryn 8 (2x3), Bach 7, Kostrzewski 3 - Zamojski 16 (1x3), Sikora 12 (1x3), Kobus 11 (1x3), Wojdyr 4, Konsek 2, Krajniewski.

Siarka: Barycz 19 (4x3), Miś 12, Szpyrka 11 (1x3), Czerwonka 6 , Krupa 3 (1x3) - Pisarczyk 22, Baran 9 (1x3), Rabka 7 (1x3), Ucinek 3 (1x3), Woźniak 1.

Tak jak można było przypuszczać, w szeregach gospodarzy pojawili się koszykarze występujący, na co dzień na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół rezerw mistrza Polski wzmocnili Łukasz Seweryn, Mateusz Kostrzewski oraz Przemysław Zamojski. W 16 minucie Sławomir Sikora trafił za trzy, a po chwili za dwa punkty i na tablicy widniał wynik 40:34. Tarnobrzeżanie jednak nie odpuszczali i w 19 minucie Tomasz Pisarczyk zdołał doprowadzić do remisu 46:46. Początek drugiej połowy to dominacja gdynian, którzy pierwsze trzy minuty wygrali 7:0, a w całym meczu prowadzili już 57:47, kiedy to za dwa trafił Zamojski. Miejscowi utrzymywali przewagę i kontrolowali przebieg meczu. W 29 minucie po "trójce" Łukasza Seweryna było 74:63. Tarnobrzescy koszykarze nie mieli zamiaru ułatwiać zadania rywalowi i cały czas próbowali odrabiać straty. Na niespełna pół minuty przed końcem meczu, po trafieniu Tomasza Pisaryczka było 96:93. Na więcej gdynianie jednak nie pozwolili.

W innych meczach: Start Lublin - Big Star Tychy 75:69, Tempcold AZS Politechnika Warszawska Warszawa - Sokół Łańcut 93:96, MKS Dąbrowa Górnicza - Victoria Górnik Wałbrzych 89:66, AZS AWF Katowice - Żubry Białystok 75:65, Zastal Zielona Góra - Sudety Jelenia Góra 93:62, ŁKS Łódź - MOSiR Krosno 79:52, Spójnia Stargard Szczeciński - Znicz Basket Pruszków 68:72.