Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół „Racławice” ćwiczył tańce ludowe pod okiem „Mazowsza” [ZDJĘCIA]

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Starsza grupa Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” podczas nauki w siedzibie „Mazowsza”
Starsza grupa Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” podczas nauki w siedzibie „Mazowsza” Racławice
Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” imienia Rodziny Mireckich w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia brał udział w warsztatach tanecznych w siedzibie Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie.

Tancerze „Racławic” ćwiczyli na salach baletowych pod kierunkiem korepetytorów baletu i choreografów Zespołu „Mazowsze”. Warsztaty prowadziła Wioletta Milczuk – kierownik baletu i Marcin Mierzejewski – zastępca kierownika baletu Zespołu „Mazowsze”.

To było pięć dni pełnych tańca, uśmiechu i dobrej zabawy, podczas których uczestnicy warsztatów zapoznali się ze specyfiką takich stylów tanecznych jak: balet, technika tańca, rytmika, nauka i ćwiczenie kroków tańców regionalnych i narodowych oraz ruch sceniczny, doskonalenie technik wyrazu scenicznego prezentowanych suit tańców regionalnych i narodowych. Warsztaty zakończyły się pokazem tańców w kostiumach scenicznych. Instruktorzy przekazali dzieciom i młodzieży pasję do tańca, nauczyli tańca klasycznego, tańców ludowych i narodowych. Zdradzili tajemnice sposobu utrzymania kondycji i prawidłowej sylwetki.

Po zajęciach tanecznych codziennie był realizowany program turystyczny: zwiedzanie warszawskiej starówki, Stadionu Narodowego, Łazienek Królewskich, parku i domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Członkowie Zespołu „Racławice” poznali historię Grodu Niepokalanej, udając się do Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie. Zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, modląc się przy grobach Tadeusza i Miry Sygietyńskich (założycieli „Mazowsza”), Stanisława Jopka (solisty „Mazowsza” wykonawcy piosenki „Furman”) i kapitana Adama Mireckiego z rodziny, która jest patronem „Racławic”. Byli też w Planetarium Centrum Nauki Kopernik i w ZOO.

- Składamy serdeczne podziękowania Gminie i Miastu Nisko za pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” imienia Rodziny Mireckich - powiedzieli opiekunowie zespołu.

Pobyt na Mazowszu możliwy był dzięki pozyskaniu dotacji z Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020 oraz współfinansowaniu przez Powiat Niżański w ramach zadania „Zakochani w tradycji”.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie