Złote medale tarnobrzeskiego badmintonisty

/DASZ/
Szymon Malik stanął na najwyższym stopniu podium podczas międzynarodowego turnieju młodych badmintonistów, który rozegrany został w Płońsku. P. Szpak
Złoty kolor miały medale zdobyte przez 13-letniego Szymona Malika zawodnika Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Tarnobrzeg, podczas Międzynarodowego Turnieju Badmintona "Masovia Junior CUP 2010", które rozegrane zostały w Płońsku.

Na starcie imprezy stanęła rekordowa ilość 400 zawodniczek i zawodników z 53 klubów, nie tylko z Polski, ale także z: Łotwy, Litwy, Białorusi, Danii i Belgii. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: młodzika - szkoła podstawowa, juniora młodszego - gimnazjum oraz juniora - szkoły ponadgimnazjalne.
Szymon (Nr 2 listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona) jako w rywalizacji młodzików okazał się bezkonkurencyjny w grze pojedynczej oraz podwójnej, w której wystąpił z Mateuszem Danielakiem z Ruchu Piotrków Trybunalski.

Dobrym występem zaznaczyli swoją obecność na turnieju pozostali dwaj reprezentanci tarnobrzeskiego klubu. 11-letni Tymoteusz Malik był dziewiąty w singlu, natomiast w parze z Wiktorem Salamonem zakończyli rywalizację w deblu na piątej pozycji. Dzięki tak wysokim lokatom indywidualnym w klasyfikacji drużynowej młodzików tarnobrzeski klub uplasował się na wysokim miejscu drugim, nieznacznie tylko przegrywając z klubem z Estonii.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli również nasi zawodnicy startujący w kategorii wyższej. I chociaż nie udało im się stanąć na podium to swój występ mogą zaliczyć do udanych.

Dodajmy, że trenerem tarnobrzeskich badmintonistów jest Piotr Malik, tata Szymona i Mateusza.