Złoty medal dla biegaczki Victorii Stalowa Wola, Danuty Urbanik!

/ARKA/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola zdobyła medale w mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce. Arkadiusz Kielar
Świetnie spisała się w 57. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce w Spale reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik. Nasza biegaczka wywalczyła w niedzielę złoty medal w biegu na 1500 metrów.

W sobotę, jak informowaliśmy, zawodniczka stalowowolskiego klubu była trzecia w biegu na 800 metrów, z czasem 2.06,43 min. W niedzielę w biegu na 1500 metrów Urbanik rywalkom nie dała już szans, zwyciężając z czasem 4.10,76 i wypełniając minimum na halowe mistrzostwa Europy (28.02 - 3.03 w szwedzkim Goeteborgu). Za biegaczką Victorii uplasowały się Sandra Michalak z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (4.16,47) i Monika Harasim (AZS-AWF Warszawa) - 4.27,56.

- To wspaniały sukces Danusi - cieszy się Stanisław Anioł, prezes Victorii. - Na pewno pomogły jej starty w zagranicznych mityngach przed mistrzostwami Polski. Dzięki spełnieniu minimum Danusia będzie mogła wystartować w mistrzostwach Europy.

Więcej o startach naszych reprezentantów w halowych mistrzostwach Polski w Spale w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.