Piotr Szpak
Natalia Partyka znów zawiodła w prestiżowej grze.
Natalia Partyka znów zawiodła w prestiżowej grze. Grzegorz Lipiec
Li Qian wygrała, a Natalia Partyka przegrała.

W pierwszym meczu podczas rozpoczętych w Jekaterinburgu Mistrzostw Europy w tenisie stołowym Polki przegrały z Rosjankami 1:3.

Wyniki gier: Li Qian - Jana Noskowa 3:2 (7:11, 9:11, 11:9, 11:8, 11:9), Natalia Partyka - Polina Mikailowa 2:3 (11:8, 11:7, 4:11, 7:11, 6:11), Katarzyna Grzybowska - Anna Tikomirowa 0:3 (9:11, 9:11, 7:11), Li Qian - Polina Mikailowa 2:3 (5:11, 11:7, 11:9, 6:11, 8:11).

Wynik meczu jest przykrą niespodzianką, bowiem wydawało się, że biało-czerwone mają więcej atutów i to one wygrają inauguracyjne spotkanie. Tak się jednak nie stało. Mecz był zacięte i dostarczył kibicom wielu emocji. W naszej drużynie klasą błysnęła oczywiście Li Qian, która stoczyła dwa pięciosetowe pojedynki. W pierwszym z nich "Mała" pokonała Janę Noskową.

Pierwsze dwa sety wygrała Rosjanka, ale w kolejnych trzech górą była Li Qian. Zupełnie inaczej było w spotkaniu drugiej z zawodniczek tarnobrzeskiego klubu Natalii Partyki z Poliną Mikailową. Partyka przyzwyczaiła już nas do tego, że w najtrudniejszych pojedynkach wygrywa dwa sety, a kolejne trzy przegrywa co świadczy o jej nie tyle niskich umiejętnościach co słabej psychice. Tak też było i tym razem. W trzeciej grze Katarzyna Grzybowska kompletnei zawiodła nie potrafiąc wygrać choćby partii z Anną Tikomirową. Do remisu w meczu mogła doprowadzić Li Qian, która po trzech setach wygrywała z Mikailową 2:1, ale kolejne dwie partie przegrała.

W drugim meczu grupy C Węgry wygrały z Luksemburgiem. W sobotę Polki rozegrają dwa mecze. O godzinie 10 zmierzą się z Węgrami, natomiast o 19 z Luksemburgiem. Dwie najlepsze drużyny awansują do niedzielnych ćwierćfinałów.

Wyniki innych czwartkowych meczów: grupa A: Niemcy - Czechy 3:0, Białoruś - Słowacja 3:1; grupa b: Austria - Francja Francja 3:1, Romania - Serbia 3:1; grupa D: Szwacja - Portugalia 1:3, Holandia - Ukrainka 2:3.