Zwycięstwo Polek na początek mistrzostw. Polska - Chorwacja 3:1

/DASZ/
M. Radzimowski (archiwum)
Zawodniczka Forbetu-OWG Tarnobrzeg Li Qian poprowadziła w niedzielę naszą reprezentację do zwycięstwa nad Chorwacją, w meczu inaugurującym drużynowe mistrzostwa świata, które rozgrywane są w Moskwie.

Polska - Chorwacja 3:1

Wyniki gier: Li Qian - Andrea Bakula 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 11:9), Xu Jie - Tamara Boros 1:3 (5:11, 11:8, 7;11, 11:13), Natalia Partyka - Cornelia Vaida 3:2 (5:11, 11:7, 11:6, 9:11, 11:6), Li Qian - Tamara Boros 3:1 (11:5, 12:14, 11:8, 11:4).

Od miłej niespodzianki rozpoczęły się dla naszej reprezentacji drużynowe mistrzostwa świata. Przed meczem nieco więcej szans na zwycięstwo dawano Chorwatkom.

W naszej ekipie wyśmienicie zagrała zawodniczka Forbetu-OWG Tarnobrzeg Li Qian, która pokonała dwie najlepsze zawodniczki chorwackiej drużyny Andreę Bakulę oraz Tamarę Boros. Z obiema "Mała" przegrywała drugie sety, ale szybko wyciągała z nich wnioski i w kolejnych partiach nie dawała rywalkom zbyt wielu szans. Bardzo ważny pojedynek wygrała jednoręka Natalia Partyka, która w piątym secie pojedynku z Cornelią Vaidą przegrywała 2:4, a mimo to zdołała odrobić straty i pokonać rywalkę. Mimo ambitnej gry porażkę poniosła Xu Jie, która po emocjonującej grze, szczególnie w czwartym secie uległa Tamarze Boros.
W pozostałych spotkaniach grupy A: Chiny - Włochy 3:0, Austria - Anglia 2:3.

1. Chiny 1 1 3:0
2. Polska 1 1 3:1
3. Anglia 1 1 3:2
4. Austria 1 0 2:3
5. Chorwacja 1 0 1:3
6. Włochy 1 0 0:3

1. - 3. - zielony

W następnej kolejce, 24 maja: Polska - Austria, Chiny - Chorwacja, Włochy - Anglia.