Akademia Piłki Ręcznej Radom rywalizuje z Pogonią Szczecin. Stawką są punkty Centralnej Ligi Kobiet [LIVE]

Radosław Olchowski
Kolejne zwycięstwo zanotowały Szczypiornistki Pre Zero APR -u Radom.
Kolejne zwycięstwo zanotowały Szczypiornistki Pre Zero APR -u Radom. Dawid Wójcik
W zaległym meczu Centralnej Ligi Kobiet szczypiornistki Pre Zero APR-u Radom rywalizowały z SPR Pogonią Szczecin. W pierwszej połowie radomianki spisały się wyśmienicie, wygrywając tę część gry 14:10. Potem miejscowe też wiodły prym i wygrały mecz o ligowe punkty. Oto zapis transmisji.

Pre Zero APR Radom – SPR Pogoń Szczecin 29:21 (14:10).
APR: Michalska 10, Domka 7, Głuszko 3, Mazurkiewicz 3, Papke 3, Dydek 1, Wach 1, Skorża 1, Machnio 0, Ko0ss 0, Gajewska 0, Krzymowska 0. '

Radomianki zaczęły świetnie. Po kolejnych trafieniach radomianek, a konkretnie Małgorzaty Michalskiej miejscowe prowadziły 4:1. Niedługo potem trzy fantastyczne obrony zanotowała bramkarka APR -u Natalia Kolasińska. A, że jej koleżanki trafiały regularnie, to po kwadransie miejscowe prowadziły 6:2. Po przerwie na żądanie, w 16 minucie po raz kolejny trafiła Michalska. Następne akcje w ofensywie z obu stron zatrzymywały bramkarki. Natalia Kolasińska wybroniła strzał ze skrzydła, natomiast Katarzyna Zimna nie dała się pokonać Aleksandrze Głuszko.
Tymczasem radomianki, dzięki golom Michalskiej ponownie zyskały czterobramkowy dystans (9:5). Odpowiedziała Oliwia Piotrowska, która co rusz trafiała do bramki radomianek.
Grając w osłabieniu po raz kolejny błysnęła Kolasińska, która odbiła rzut Pogoni. Tymczasem Michalska trafiła i na dziesięć minut przed przerwą, gospodynie prowadziły 10:6. Kolejną akcję ofensywną APR -u przerwał trener miejscowych Adrian Kodraciuk. Szkoleniowiec radomskiego zespołu ustawił akcję, po której do siatki Pogoni nie wcelowała Laura Domka.
Za chwilę karę dwóch minut dostała Natalia Koss. Mimo to, Laura Domka wykorzystała świetną okazję i zdobyła jedenastego gola dla Akademii.
180 sekund przed końcem pierwszej połowy APR zyskał rzut karny. Klaudia Papke nie pomyliła się, za chwilę radomianki poprawiły Pogoni i było 13:8. Tuż przed końcem Domka oszukała defensywę szczecinianek i powiększyła przewagę. W końcówce Piotrowska wykorzystała karnego, ale i tak do przerwy czterema bramkami prowadził zespół trenera Kondraciuka.

Na początku drugiej połowy radomianki utrzymywały bramkową przewagę. Trafiała Michalska, Domka, a na dziesięć minut przed końcem Maria Mazurkiewicz. Kiedy Wiktoria Skorża trafiła ze skrzydła, miejscowe miały już pięciobramkową przewagę (22:17). Za moment Mazurkiewicz huknęła z drugiej linii i drużyna trenera Kondraciuka zyskała wyższą przewagę.
Do końca rywalizacji prym wiodły radomianki, zapisując na swoje konto czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Kluczowe bramki zdobywała Domka. Ostatecznie APR wygrał z Pogonią 29:21.