Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atrakcyjna niedziela w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

bk/
To artyści biorący udział w wystawie "Lab Oro” : Bogusław i Aleksandra Dobrowolscy, Stanisław Bracha, Krzysztof Rozpondek i Andrzej Karol Wiśniewski.
To artyści biorący udział w wystawie "Lab Oro” : Bogusław i Aleksandra Dobrowolscy, Stanisław Bracha, Krzysztof Rozpondek i Andrzej Karol Wiśniewski. Fot. archiwum
Aż cztery wystawy otwarte zostaną w niedzielę, 9 sierpnia, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Pierwsza z nich to wystawa poplenerowa "Lab Oro" która otwarta będzie w Galerii Oranżeria o godzinie 11, 30.

Jest ona efektem I Pleneru Ceramicznego "Lab Oro", który odbył się rok temu z udziałem 5 artystów: Stanisława Bracha, Aleksandry Dobrowolskiej, Bogusława Dobrowolskiego, Krzysztofa Rozpondka i Andrzeja Karola Wiśniewskiego. Celem pleneru była konfrontacja postaw twórczych, wymiana doświadczeń i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych.
Teraz na wystawie zaprezentowane zostaną dokonania uczestników pleneru.
- Powstałe podczas I Pleneru "Lab Oro" prace są wynikiem indywidualnych doświadczeń uczestników, wspólnego przebywania, rozmów i inspiracji - mówi Anna Szary - Cioczek, kurator ekspozycji. - Każda z prac ma inny charakter, poprzez dobór materiału, techniki, barwy. Zaproszeni artyści to dojrzali twórcy, otwarci jednocześnie na wzbogacającą wymianę doświadczeń.
Wystawie w Oranżerii towarzyszy pokaz ceramiki Tomasa J. Daunora. Tomas J. Daunora jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, a dyplom uzyskał w 1990 roku. Prowadzi w Wilnie ruchomą galerię "Kvadratas". Do Orońska przyjechał na zaproszenie organizatorów pleneru "Lab Oro".
Obie wystawy czynne są do 20 września.

O godzinie 12 w Muzeum Rzeźby Współczesnej otwarta zostanie duża wystawa multimedialna "Like a rolling stone", towarzysząca Festiwalowi Sztuki Kamień.
Motto wystawy zostało zaczerpnięte z przysłowia angielskiego: "Toczący się kamień nie porasta mchem" a pokaże ona dzieła wybitnych polskich rzeźbiarzy, a wśród nich Pawła Althamera, Poli Dwurnik, Barbary Falender, Jana Kucza, Marka Kijewskiego, Tatiany Czekalskiej i Leszka Golca, Kamila Kuskowskiego i Krzysztofa Malca.
- Artyści, którzy biorą udział w wystawie pokażą jak wiele znaczy dla nich kamień - szary, twardy, bezkształtny przedmiot, który, wydawałoby się, posłusznie poddaje się dłoni twórcy - mówi Leszek Golec, kurator ekspozycji.
Wystawa potrwa do 4 października.

O godzinie 13 w Galerii Kaplica otwarta zostanie wystawa "Engram" Mariusza Sołtysika.

Engram to ślad pamięciowy, pojęcie wprowadzone jeszcze na początku XX wieku przez Richarda Demona. To trwała zmiana w układzie nerwowym, wywołana przez jego chwilowe pobudzenie i odczytywana jako reprezentacja pewnych doznań, przeżyć, elementów środowiska wewnętrznego i zewnętrznego. Wystawa o tytule "Engram" ubrana jest w skafander nieco "kosmiczny", ale jest to pretekst do wyrażenia niepokoju o los wartości w świecie zmienianym przez człowieka
Ta wystawa potrwa do 20 września. Jej kuratorami są Aurelia Mandziuk i Leszek Golec.
Wstęp na wszystkie ekspozycje wolny.
/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie