Bieg Szlakiem Zygmunta Starego odbył się w Kozienicach. Wystartowało ponad 150 zawodników. Kto zwyciężył? Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
W sobotę, 1 czerwca już po raz trzynasty serce Puszczy Kozienickiej stało się stolicą biegania. Wszystko to za sprawą Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. W tym roku udział wzięła ponad setka biegaczy.

Start oraz meta biegu były usytułowane tradycyjnie na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse, pięciu oraz dziesięciu kilometrów, zaś trasa prowadziła ulicami miasta oraz alejkami parkowymi. W tym roku w zmaganiach udział wzięło ponad 150 biegaczy - zarówno amatorów, jak i zawodowców.

Na dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy wynik miał Andrzej Orłowski z MKS Lubartów z czasem 35 minut i 29 sekund. Z kolei bieg na pięć kilometrów najszybciej przebiegł Grzegorz Sobczyk z miejscowej grupy Kozienicki Biegacz, który pokonał trasę w 17 minut. Natomiast najlepsza wśród pań na dystansie pięciu kilometrów była Barbara Pytoń, której pokonanie tego dystansu zajęło 20 minut i 28 sekund.