Bieg Uliczny w Sadku. Górą byli Ukraińcy, zwyciężył Sergii Okseniuk

Mateusz Kaluga
Sergii Okseniuk (z numerem 18) z Ukrainy zwyciężył w Ulicznym Biegu w Sadku pod Szydłowcem. Facebook / Szydłowiec Biega
Ukraińcy zdominowali trzydziestą edycję Ulicznego Biegu w Sadku pod Szydłowcem. Zwyciężył, jak przed rokiem, Sergii Okseniuk.

Prawie 40 stopni towarzyszyło 105 zawodników, którzy wystartowali w trzydziestej, jubileuszowej edycji Ulicznego Biegu w Sadku na dziesięć kilometrów.

Z czasem 32:23;19 zwyciężył Sergii Okseniuk z Ukrainy. Co ciekawe, wygrał on również przed rokiem i wówczas uzyskał wynik: 31:23. Gorszy rezultat może być efektem morderczej trasy i dużego upału. Drugi na mecie zameldował się jego rodak Paweł Oliynyk z czasem 32:52;80. Trzeci był Sylwester Lepiarz z Wronowa z czasem 33:30;63.

Wśród kobiet, podobnie jak przed rokiem, najlepszą zawodniczką okazała się Tatiana Vilisova z Ukrainy z czasem 36:40;72. W niedzielę na metę przybiegła jako piąta i trzeba przyznać, że znacznie poprawiła swój wynik z 2018 roku. Wtedy z czasem 37:42 zajęła ósmą lokatę.

Wśród biegaczy z powiatu szydłowieckiego najlepiej zaprezentował się Jerzy Kloczkowski z Ciechostowic, który uzyskał czas 37:55;56. Dobiegł na ósmej lokacie. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Rafał Lewocha z Jastrzębia, który ostatecznie uzyskał czas 38:10;89. Tomasz Orman przybiegł na szesnastej lokacie, a Rafał Tuzimek osiemnasty. Najlepiej wśród kobiet w powiecie szydłowieckim zaprezentowała się Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych, która uzyskała czas 41:53;99.

Tego dnia odbyły się też biegi dzieci na dystansach: 60 metrów, 100, 200 i 800. Był też Bieg po Zdrowie. Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Klub Sportowy Progres. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Partnerem organizacyjnym było Szydłowiec-kie Centrum Kultury - Zamek, Samorząd Powiatu Szydłowieckiego i Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Janusza Kusocińskiego w Sadku. Patronat nad tą imprezą objęła redakcja "Echa Dnia".

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?