Lekkoatleci RLTL GGG Radom w kadrze narodowej na międzypaństwowy mecz. W Brnie radomianie uzyskiwali świetne rezultaty

Radosław Olchowski
Lekkoatleci RLTL GGG Radom z powodzeniem startowali w Czechach. Nasi uzyskiwali zadowalające wyniki. archiwum RLTL GGG Radom
Podczas międzypaństwowego meczu w lekkiej atletyce, który odbył się w Czechach w kadrze reprezentacji Polski wystąpiło sześcioro przedstawicieli RLTL GGG Radom.

Udane starty lekkoatletów RLTL GGG Radom na zawodach w Czechach

Nie ulega wątpliwości, że zawodniczki zawodnicy RLTL GGG Radom zaliczyli udany występ w kadrze narodowej. W biało – czerwonych barwach w Brnie w Czechach wystąpili radomianie: Wiktoria Gadajska, Wiktor Janduła, Lena Suchowolak, Nikola Brożyna, Kinga Konder i Julia Adamczyk.

Z międzypaństwowego meczu Polska, Chorwacja Czechy, Słowacja radomscy lekkoatleci wracają z doskonałymi rezultatami.

Worek z rekordami otworzyła Julia Adamczyk . Wygrała konkurs skoku w dal, a wynik 6 metrów i 45 centymetrów jest jej nowym rekordem życiowym.

Z kolei Wiktoria Gadajska poprawiając czas na 13,29 na 100 metrów przez płotki była druga.

Te wyniki są jednocześnie biletem na na mistrzostwa świata, które odbędą się w Peru.

Z podium byli też pozostali nasi reprezentanci Lena Suchowolak zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów. Na tym samym stopniu podium zameldowała się Nikola Brożyna w konkurencji 100 m przez płotki.

Tuż za podium uplasowali się: Wiktor Janduła na dystansie 3000 metrów przez przeszkody oraz Kinga Konder w pchnięciu kulą.

Podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych zawodników nie mogło zabraknąć naszej zawodniczki. Julia Adamczyk została wybrana najlepszą zawodniczką reprezentacji Polski z wynikiem 6 metrów 45 centymetrów jest 8 na listach światowych.

Warto dodać, że w ostatecznej klasyfikacji Polska wygrała zmagania kobiet, a nasi lekkoatleci zajęli drugą lokatę.

- Na zawodach w Cechach nasi spisali się pierwszorzędnie. Najbardziej cieszy kolejne minimum na mistrzostwa świata do lat 20 dla Julki Adamczyk. Nasz skoczkini w dal jest w wysokiej formie i nie dziwi, że zapewniła sobie start w Peru. Zresztą przypomnę, że na te zawody, które odbędą się w sierpniu, minima wypełnili inni nasi reprezentanci. Na mistrzostwach globu do lat 20 wystąpi nasza płotkarka Wiktoria Gadajska, a w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Jakub Abramczyk. Nie ukrywam, że teraz najważniejszy start to mistrzostwa Polski seniorów, które rozpoczną się w czwartek 27 czerwca w Bydgoszczy. Wystawimy tam mocną reprezentację - skomentował Artur Blasiński, trener i prezes RLTL GGG Radom.