Broń Radom przegrała w meczu kontrolnym z Widzewem Łódź 1:4. Za ekipą z Plant pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym

Michał Nowak
Broń Radom przegrała w sparingu z Widzewem Łódź.
Broń Radom przegrała w sparingu z Widzewem Łódź. Grzegorz Gałasiński
Piłkarze Broni Radom mają już za sobą pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Artura Kupca przegrali na wyjeździe z drugoligowym Widzewem Łódź 1:4.

Widzew Łódź - Broń Radom 4:1 (2:1)
Bramki: Mąka 36, Miller 45, Michalski z karnego 73, Demjan 88 - Czarnota 8.
Widzew: Wolański (46 Humerski) - Kozłowski (60 Kamiński), Sylwestrzak (60 Paszliński), Kostkowski (60 Zieleniecki), Zuziak (60 Pigiel), testowany 1 (60 Michalski), Ameyaw (57 Falon), testowany 2 (60 Kazimierowicz), Mąka (60 Gutowski), Miller (60 Demjan), Stanek (60 Świderski).
Broń: Kula (46 Młodziński) – Możdżonek, Góźdź (75 Machajek), Kwenster (60 Niemyski), Stefański – Czarnota – Paterek (65 Ksiązek), Imiela, Więcek, Nowosielski (75 Sobolewski) – Śliwiński (75 Pryciak).

Radomianie pierwszy sparing rozegrali zaledwie dzień po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu.

Broń zaczęła ten mecz od zagrożenia pod bramką widzewiaków. Napór ofensywny przyniósł rezultat, bowiem już w ósmej minucie po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Patryk Czarnota, testowany zawodnik z Oskara Przysucha.

Radomianie przeważali w pierwszej części tego spotkania. Widzew nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Michała Kuli. W 31 minucie mógł być remis, ale gospodarze nie wykorzystali wreszcie stworzonej dobrej okazji. Co nie udało się wtedy, udało się parę chwil później. W 36 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Daniel Mąka i było 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Michał Miller.

Początek drugiej połowy to ponownie przewaga beniaminka trzeciej ligi, który stwarzał groźniejsze sytuacje. W 58 minucie blisko gola był Piotr Nowosielski. Trener gości zdecydował się na zmiany po godzinie gry i Widzew przejął wtedy inicjatywę. W 73 minucie Demjan był faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Michalski. W końcówce jeszcze wynik ustalił Demjan, który strzelił gola na 4:1. Takim rezultatem mecz się zakończył.

Warto zauważyć, że Widzew za 10 dni rozpoczyna rozgrywki drugiej ligi, natomiast Broń rozpoczęła treningi dopiero we wtorek, ponadto paru piłkarzy z ekipy z Plant jest jeszcze na urlopach. W Łodzi okazję do zaprezentowania się mieli piłkarze aspirujący do gry w trzecioligowcu z Radomia.