Broń wygrała z KSZO. Wyniki sobotnich sparingów (zdjęcia)

Redakcja
Bardzo dobrze na lewej obronie zagrał w barwach Broni w Ostrowcu Świętokrzyskim, Michał Protasewicz, ostatnio grający w Concordii Piotrków Trybunalski. S. Szymczak
Piłkarze trzecioligowej Broni Radom rozegrali dwa mecze sparingowe i sprawili dużą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z drugoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ciekawie było również w innych pojedynkach kontrolnych.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 1:2 (0:0). Stachurski 66 - Teboh 47, Ziętek 80.
Broń: Michałek (46 P. Prasek) - Protasewicz (65 Budziński), Kupiec, Wolski, Noheem - Rdzanek (46 Marczak), Kourou, Dziubiński, Doliński - Teboh (82 Lenarczyk), Uwadizu (60 Ziętek).
Jedynie przez pierwsze 20 minut, gospodarze posiadali przewagę i prowadzili grę w szybkim tempie. W tym czasie z bliska w boczną siatkę gości trafił Krystian Kanarski. Kilka minut później mocnym strzałem na bramkę miejscowych popisał się Michał Doliński i golkiper KSZO z trudem wybił piłkę.

"OKIENKO" TEBOHA
Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale z biegiem czasu to Broń zaczęła osiągać coraz bardziej znaczącą przewagę. Już w 47 minucie Georghe Teboh zdecydował się na strzał z 20 metrów. Trafił w samo "okienko".

KSZO najwięcej problemów stwarzało Broni podczas stałych fragmentów gry. W 66 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Michał Stachurski strzałem głową wyrównał stan meczu. Zanim do tego doszło, słupek uratował Broń przed stratą bramki. Wojciech Kupiec tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił w słupek własnej bramki.

W 70 minucie Broń zmarnowała najlepszą okazję. Adrian Ziętek przestrzelił z pięciu metrów. Zrehabilitował się on w końcówce spotkania, kiedy wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy i zdobył zwycięskiego gola.

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 2:3 (0:1). Bartosiak 83, A. Prasek 90 - Kacprzak 33, Karolewski 78, Masłowski 89.
Broń: Molęda (Młodziński)- Gorczyca, Zieliński, Czubaj (Czachór), Lupa, Maciejczak, Pawelec (Krupa), Kołodziej, Wojciechowski, Ciupiński, Chudziński (Bartosiak) oraz Leśniewski, Prasek.
Pilica: Bolek (46 Pieniażek) - Wojtysiak (46 Masłowski), Janowski, Jasikowski, Bogacki, Lejdyn, Dąbrowski, Mazur, Kacprzak (46 Karolewski), Kulej (46 Wasilewski), Gołębiewski.

Z kolei w Radomiu drugi zespół Broni grał przeciwko mocnej, czwartoligowej Pilicy. Zagrało czterech zawodników, którzy w Broni w poprzednim sezonie grali regularnie w trzeciej lidze.
Przed przerwą Pilica zasłużenie prowadziła. W drugiej połowie zespół Broni naciskał i był bliski wyrównania.
W zespole z Białobrzegów dobre spotkanie rozegrał Marek Gołębiowski, pozyskany z Sokoła Sokółka. Jednym z najlepszych graczy na boisku był 41 - letni Jacek Kacprzak, który udowodnił, że nie młodzi mają się czego uczyć, a jemu samemu nie śpieszno jeszcze na emeryturę.

Wierna Małogoszcz - Orzeł Wierzbica 1:0 (1:0). Ciupak 33.
Orzeł I połowa: Wesołowski - Ankurowski, Pastuszka, Kośmicki, Szymoniak, Rabenda, D. Czarnecki, Trela, Dziubek, Małyk, K. Czarnecki.
Orzeł II połowa: Wesołowski - Rojek, Pastuszka, Szymoniak, Kozubek, Rabenda (60 Jarząbek), S. Stąpór, Trela (75 Łyżwa), Bursa, Małyk (60 Woskowicz) Madej.
POTRZEBNE ZGRANIE
Orzeł przegrał spotkanie, ale dla beniaminka trzeciej ligi nie wynik tej potyczki był najważniejszy. Trener Józef Antoniak testował kilku doświadczonych graczy, próbował różnych ustawień i widać było, że zespół potrzebuje trochę czasu, aby zgrać się ze sobą.
Wierzbiczanie w całym spotkaniu mieli co najmniej cztery dogodne okazje, aby zdobyć gola, ale grali nieskutecznie. Gospodarze strzelili bramkę, po...błędzie arbitra, który w polu karnym podyktował mocno kontrowersyjny rzut wolny pośredni.
- Sędzia po meczu przyznał się, że się pomylił. Dobrze, że również sędziowie potrafią się przyznać do swoich - mówił po meczu trener Antoniak.

KS Łomianki - Mazowsze Grójec 1:1 (0:1), Kulczycki 89 dla Mazowsza.
Mazowsze Grójec: Osiński - Kuklewski (46 Gałka), Białecki (46 D. Nojek), Lepa (46 Dębiński), Dusiński (46 Jakubik), M. Nojek (65 Dusiński), Sobczak (46 Kalinowski), Kulczycki, Kikowski (46 Kołakowski), Wojtulewicz (46 Zawadzki), Kochański (46 Ucinek).

Energia Kozienice Janików - Legion Głowaczów 2:2 (1:0). Ogonek, B. Molęda - Lecyk, P. Bolek
Legion: Krynicki - Pawlonka, Ogonowski, Tywonek, H. Czubaj, Banach, Brodowski,Madej, Konopka, Lecyk, Bolek oraz Wolski.

Zwolenianka Zwoleń - Oskar Przysucha 1:1 (0:1). Kopeć - Jakub Sapieja.
Nowych zawodników w ekipie Zwolenianki na razie nie było.
- Chciałem zobaczyć zawodników, którzy grali tu w po-przednim sezonie. Część z nich jeszcze nie pojawiła na treningach. Być może uda mi się wzmocnić zespół, choć z drugiej strony nie ma na razie takiego "ciśnienia", abyśmy awansowali do czwartej ligi - mówi Arkadiusz Grzyb, który kilka dni temu objął zespół Zwolenianki.

Magawat Świerże Górne - Plon Garbatka 4:3 (2:2), Wiśniewski 2, Łukasiewicz 2 - Kocyk 2, Fusiek.
Plon zmarnował szereg sytuacji podbramkowych. Między innymi w poprzeczkę trafił Mateusz Kocyk.

Szydłowianka Szydłowianka - Zorza Kowala 4:2 (2:0), Kilianek, Kornacki, Sala 2 dla Szydłowianki.

Mogielanka Mogielnica - Perła Złotokłos 1:8 (0:5).
Bramka: samobójcza - dla Mogielanki

Więcej o meczach sparingowych oraz transferowa karuzela, w poniedziałkowym "Echu Sportowym