Centralna Liga Kobiet. Piłkarki ręczne APR Radom z kolejnym zwycięstwem. Tym razem pokonały Sambor Tczew

Radosław Olchowski
Piłkarki ręczne APR-u Radom mają kolejne powody do radości. Po wybitnym meczu radomianki pokonały na wyjeździe Sambora Tczew. archiwum APR Radom
Piłkarki ręczne PreZero APR -u Radom wybitnie spisały się w dwumeczu ligowym w województwie pomorskim. Po czwartkowym zwycięstwie z Arką w Gdyni, w sobotnie popołudnie 3 lutego ograły Sambor Tczew.

Piłkarki ręczne APR Radom z kolejnym zwycięstwem

SPR Sambor Tczew – PreZero APR Radom 24:30 (16:11).
APR Radom: Kolasińska, Barańska - Michalska 7, Dydek 6, Wach 5, Domka 4, Machnio 3, Głuszko 2, Mazurkiewicz 2, Papke 1, Ciszewska, Koss, Narożna, Skorża.

Wyjazdowe starcia radomianek odbyły się w czwartek 1 lutego w Gdyni oraz dwa dni później w Tczewie. W meczu z Arką radomskie szczypiornistki spisały się wyśmienicie, pokonując wyżej notowanego przeciwnika.

Tymczasem w sobotnie popołudnie podopieczne trenera Adriana Kondraciuka mierzyły się z Samborem w Tczewie. Warto dodać, że w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego Centralnej Ligi Kobiet radomianki przegrały z Samborem w swojej hali (25:27).

W rewanżu ekipa trenera Kondraciuka miała jeden cel: wygrać na terenie przeciwniczek.

Ale zaczęło się niefortunnie dla radomianek. Jeszcze w siódmej minucie gry był remis po 4. Jednak niedługo potem gospodynie wykorzystały trzy kontry z rzędu i objęły trzybramkowe prowadzenie. Radomianki obroniły atak przyjezdnych, a Martyna Dydek zdobyła gola ze skrzydła. To oznaczało, że miejscowe prowadziły, ale tylko dwoma trafieniami.

Potem ponownie do głosu doszły miejscowe. Co prawda Zuzanna Barańska obroniła atak Sambora, ale w ataku radomianki się pomyliły. W efekcie pięć minut przed przed przerwą zespół z Tczewa prowadził 14:8. Zawodniczki trenera Kondraciuka popełniały błędy w ataku, a i w obronie nie stanowiły zapory.

Dziewiątego gola dla przyjezdnych zdobyła Małgorzata Michalska. Chwilę potem Aleksandra Puskowska ograła defensywę APR -u i znów przyjezdne miały aż sześć goli starty. W końcówce na gola Sambora APR odpowiedział trafieniem Marii Mazurkiewicz, ale do przerwy radomianki i tak przegrywały znacząco.

Po zmianie stron szczypiornistki APR -u podjęły walkę o odrobienie stat, a następnie by wygrać w Tczewie. No i ekipa trenera Kondraciuka zrobiła swoje. Kolejne akcje radomianek powodowały, że przewaga Sambora topniała wybitnie. Na 180 sekund przed końcową syreną radomianki prowadziły trzema bramkami. Ostatecznie zespół APR -u zdobył Tczew, wygrywając różnicą sześciu trafień.

- Od początku drugiej połowy zaczęliśmy grać swoją piłkę. Mozolnie odrabialiśmy starty, a następnie potrafiliśmy wygrać spotkanie. Do Radomia wracamy w wyśmienitych nastrojach - skomentował trener Kondraciuk.

Inne mecze 12. kolejki (mecze 4. 02 2024 roku): Ruch Chorzów – Enea Piłka Ręczna Poznań 36:26, UKS Dziewiątka Legnica – AZS AWF Handball Warszawa 25:22, Suzuki Korona Handball Kielce – Sośnica Gliwice 32:26, Vitamineo Jelenia Góra – MTS Żory 26:36. Do rozegrania: SPR Arka Gdynia – Pogoń Szczecin.

12. Sośnica 12 6 325:375

W kolejnych rubrykach: Klub, rozegrane mecze, zdobyt punkty, stosunek bramek zdobyte/stracone.