Co działo się w meczach IV ligi piłki nożnej?

/W.Ł./
Karol Mirowski (z piłką) niefortunny strzelec samobójczego gola dla Pogoni Siedlce w meczu z Pilicą Białobrzegi. Łukasz Wójcik
W najciekawszym meczu 12 kolejki piłkarskiej mazowieckiej czwartej ligi, Mazowsze Grójec przegrało 1:2 z Wulkanem Windoor Zakrzew.

UKS Łady - Polonia Iłża 1:4 (0:2), Prażuch 54 - Teboh 6, 67, Bawor 11, Stępniewski 72.
Polonia: Molęda - Godzisz, Wiatrak, Lewandowski, Stolarek (88 Łęcki) - Pryciak (46 Adamus), Stępniewski, Bawor, Gut (60 Kłos) - Cheda, Teboh.

Mazowsze Grójec - Wulkan Windoor Zakrzew 1:2 (0:2), Boroń 66 - Frączek 5, Bielawski 10.
Mazowsze: Strzyga - Baranowski, Białecki (10 Madetko), Dusiński, Kalinowski (65 Boroń) - Karls, Nojek, Zawadzki, Sobczak (83 Ucinek) - Łaski, Grodzki (86 Sobczyk).
Wulkan: Studziński - Stolarek, Janakowski, Ziółek, Bielawski - Blank, Senator, Jakóbiak, Rojek - Frączek, Gil (77 Prasek).

W minioną środę, Wulkan Windoor pokonał w finale piłkarskiego Pucharu Polski Mazowsze w Grójcu. Za kilka dni doszło do rewanżu, tym razem w lidze i ponownie podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego okazali się lepsi. Już po 10 minutach zakrzewianie wygrywali 2:0.

BOHATEREM REZERWOWY

Szydłowianka Szydłowiec - Sparta Jazgarzew 1:0 (0:0), Bielawski 90.
Szydłowianka: Wieczorek - P. Janik, Drożdżał, S. Jakubczyk, Suwara - Szyszka (63 Ł. Janik), Wiatrak, Rafalski (56 Łaciak), Grymuła - Okła (66 P. Kobylarczyk), Miller.

Dopiero w 90 minucie kibice w Szydłowcu doczekali się gola. Michał Wiatrak zagrał do rezerwowego Pawła Kobylarczyka, który strzałem z 10 metrów pokonał bramkarza Sparty.

Pilica Białobrzegi - Pogoń II Siedlce 1:1 (1:1), Kucharczyk 27 - samobójcza 32.
Pilica: Bolek - Rolak (82 Ziemnicki), Wysocki, Sikorski, Mirowski - Oziewicz (66 Karolewski), Jasikowski, Kucharczyk, Barzyński - Wierzba, Gołębiewski.

Gdy w 27 min. Pilica po strzale Michała Kucharczyka strzeliła gola, kibice na stadionie liczyli, że rozwiązał się worek z bramkami. Następnego gola także strzelił gracz gospodarzy, Karol Mirowski, ale niestety do własnej bramki. Bramkarz Adam Bolek, próbował przyjąć piłkę, ale nie uczynił tego i wpadła do siatki. Było to jednak dopiero 32 minuta i było bardzo dużo czasu na zdobycie zwycięskiej bramki. Tak się nie stało i w Białobrzegach była spora niespodzianka.

TRAFIŁ W SŁUPEK

Wilga Garwolin - Energia Kozienice 0:0.
Energia: Stachurski - Strąg, Walasek, Woźniak, Wachowicz - Giziński (75 Nowocień), Pełka, Czaplarski, Kołodziejczyk (87 Dryk) - Kamola, Seremak (72 Krześniak).

Od 75 min. Energia grała w dziesiątkę. Za dwie żółte kartki boisko opuścił Patryk Wachowicz. W 89 min. kozieniczan od utraty gola uratował słupek, po strzale Piotra Pioruna.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".