Ćwierćfinał MP juniorów. Czarni pokonują Wifamę (relacja i zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom (w ataku Łukasz Łapszyński) pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów 3:0 Wifamę Łódź Sz. Wykrota
Siatkarze Czarnych Radom, udanie rozpoczęli turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorów rozgrywany w Radomiu. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego gładko pokonali 3:0 Wifamę Łódź.

Radomianie, obrońcy tytułu mistrzów Polski przeważali w każdej z odsłon. Rywale jedynie w początkowych fragmentach pierwszych dwóch partii próbowali nawiązać walkę. W drugim secie prowadzili 3:1, by szybko stracić cztery punkty w jednym ustawieniu, przy sprawiającej wiele problemów łodzianom zagrywce środkowego bloku radomian, Daniela Ostrowskiego. Seriami trudnych zagrywek popisali się także Bartłomiej Grzechnik i Szymon Romać. W trzeciej odsłonie na boisku z wyjściowego składu pozostali jedynie Ostrowski i libero Paweł Filipowicz. Nie przeszkodziło to gospodarzom w wysokim zwycięstwie. Ekipa Wifamy zdołała w trzecim secie zdobyć zaledwie 13 punktów.

- Cieszę się, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa - powiedział po meczu Sitkowski. - Obawiałem się tego spotkania. Ciężko było zmobilizować zawodników, bo widzieli, że jesteśmy znacznie mocniejsi od rywali. Ale były momenty dobrej siatkówki i myślę, że kibice są zadowoleni.

Czarni Radom - Wifama Łódź 3:0 (25:18, 25:16, 25:13).
Czarni: Gonciarz, Romać, Łapszyński, Pszenny, Ostrowski, Grzechnik - Filipowicz (libero) oraz Michalski, Orczyk, Skwarek, Wasąg, Sroczyński.

W drugim meczu: Resovia Rzeszów - Ikar Legnica 3:0 (25:14, 25:12, 25:19).

W kolejnych meczach: Sobota, 19 lutego, godz. 11.30: Resovia - Wifama, 13.30: Czarni - Legnica; niedziela, 20 lutego, godz. 10.30: Wifama - Legnica, godz. 12.30: Czarni - Resovia.

Wszystkie mecze rozgrywane są w hali MOSiR w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Wstęp wolny.