Czarni Radom po zaciętej walce ulegli ZAK SA Kędzierzyn-Kożle (zdjęcia, video)

/sid/
Czarni Radom ponownie ulegli ZAK SA Kędzierzyn-Koźle, ale w rewanżu zagrali niezwykle ambitnie (w ataku Maciej Kałasz) Ł. Wójcik
Nie było niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Polski. Czarni Radom przegrali 1:3 drugi mecz z ZAK SA Kędzierzyn-Koźle i odpadli z dalszych rozgrywek. Na tle niezwykle wymagającego rywala, podopieczni Wojciecha Stępnia zaprezentowali się na miarę swoich możliwości i pokazali wolę walki.

W rewanżowym, niedzielnym spotkaniu, gościom wystarczył wygrany jeden set, aby wygrać ćwierćfinałową rywalizację i jako pierwszy zespół awansować do półfinału Pucharu Polski. Ponownie rozpoczęli w najmocniejszym ustawieniu i szybko "dopełnili formalności", wygrywając seta do 16.

W kolejnych trzech odsłonach, w zespole lidera zagrali zmiennicy. Czarni nie stracili motywacji i znakomicie rozpoczęli tę odsłonę. Uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Nie utrzymali go zbyt długo, a o losach partii zadecydowała walka na przewagi. Atak Prygla i błąd gości dały wyrównanie w meczu. W kolejnej partii radomianie odrobili stratę, doprowadzając do remisu po 18, ale błędy popełnione w końcówce dały wygraną gościom. Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia odsłona. To była zdecydowanie najlepsza z partii obu spotkań. Walczący o honor gospodarze, do ostatniej akcji próbowali doprowadzić do tie breaka. Niestety, to goście wygrali tę odsłonę, cały mecz 3:1 i awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Czarni Radom - ZAK SA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (16:25, 26:24, 20:25, 30:32).

Czarni: Kałasz, Ostorowski, Neroj, Wachnik, Prygiel, Gutkowski - Filpowicz (libero) oraz Radomski, Kocik, Grzechnik
ZAKSA: Rouzier, Pilarz, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak - Gacek (libero) oraz Zagumny, Witczak, Kapelus, Nogueira