MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Mirosław Jakubczak, nowy-stary wójt gminy Błędów bez tajemnic

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Mirosław Jakubczak, nowy-stary wójt gminy Błędów bez tajemnic.

Wybory 2024. Mirosław Jakubczak, nowy-stary wójt gminy Błędów bez tajemnic

Mirosław Jakubczak nie jest członkiem żadnej partii politycznej i nie jest wyborczo z nikim powiązany. W wyborach samorządowych 2024 na stanowisko wójta gminy Błędów startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Jedność i Rozwój. Mirosław Jakubczak zwyciężył w pierwszej turze wyborów zdobywając 2249 głosów, czyli aż 63,26 procent. Miał trzech kontrkandydatów, wśród których znaleźli się: Andrzej Kazimierczak (9,26 procent), Krzysztof Kołacz (21,55 procent) oraz Tadeusz Kowalski (5,57 procent).

Mirosław Jakubczak prywatnie

Mirosław Jakubczak ma 63 lata. Na co dzień mieszka w miejscowości Jadwigów, znajdującej się na terenie gminy Błędów. Ma wykształcenie policealne o profilu sadowniczym. Od momentu ukończenia edukacji zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa sadowniczego, jak większość mieszkańców gminy. Jego pasją jest głównie pomaganie mieszkańcom gminy i zachęcanie ich do jedności oraz aktywności społecznej.

Mirosław Jakubczak - działalność

Mirosław Jakubczak jest doświadczonym samorządowcem. W przeszłości zajmował stanowisko radnego Gminy Błędów. Był również przewodniczącym Rady Gminy Błędów. W roku 2018 objął fotel wójta Gminy Błędów.

Wygrana wyborów w 2024 dała mu możliwość kierowania gminą drugą kadencję z rzędu. Przez ostatnie sześć lat działalności udało mu się zrealizował wiele ważnych inwestycji i inicjatyw na terenie Błędowa i całej gminy. Wśród nich znalazły się, między innymi: budowy obiektów użyteczności publicznej, remonty i przebudowy licznych dróg gminnych, wkład w rozwój placówek oświatowych, remonty placówek oświatowych, wkład w rozwój Gminy Błędów poprzez organizację licznych imprez i wydarzeń, pozyskanie licznych dofinansowań na rozwój Gminy Błędów, modernizacje ważnych obiektów na terenie gminy i wiele innych.

Mirosław Jakubczak - program i plany na wójta Błędowa

W bieżącej kadencji Mirosław Jakubczak ma jeszcze wiele pomysłów i planów na rozwój gminy. Na liście znajdują się, między innymi: asfaltowanie dróg gminnych, wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne, rozbudowa sieci światłowodowej, poprawa estetyki przestrzeni publicznej w gminie w tym renowacja zbiornika wodnego w Błędowie z utworzeniem miejsc rekreacyjnych i ścieżek rowerowych na ternie gminy, budowa nowej siedziby Urzędu Gminy Błędów, rewitalizacja rynku i oczyszczalni ścieków w Błędowie, termomodernizacja i remonty budynków strażnic, termomodernizacja i remont ośrodków zdrowia w Lipiu i Wilkowie oraz budowa parkingu przy ośrodku zdrowia w Błędowie, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na inwestycje, dokończenie budowy kompleksu sportowego w Błędowie, przebudowa boiska przy szkole w Błędowie, budowa żłobka w Błędowie i wiele innych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie