Dobry mecz koszykarzy Rosy Radom i pierwsza porażka w lidze (zdjęcia)

Redakcja
Michał Przybylski (z piłką) walczy z koszykarzami Sokoła Łańcut.
Michał Przybylski (z piłką) walczy z koszykarzami Sokoła Łańcut. Łukasz Wójcik
W meczu szóstej kolejki pierwszej ligi koszykarzy, Rosa Radom przegrała w Sokołem Łańcut 62:74. Po tej przegranej radomska drużyna oddała prowadzenie w tabeli.

Rosa - Sokół 62:74 (13:23, 14:18,16:21, 19:12).

Rosa: Kardaś 11 (2), Wiekiera 13 (1), Zalewski 8 (2), Nikiel 10, Przybylski 2 - Wróbel 0, Sosnowik 5, Maj 2, Podkowiński 0, Donigiewicz 9, Cetnar 2.

Sokół: Szurlej 2, Fortuna 19 (4), Pisarczyk 9, Chromicz 8 (2), Klima 14 - Ucinek 13 (3), Czerwonka 0, Balawender 2, Dubiel 7, Buszta 0.

Sędziowali: Andrzej Walczak, Karol Nowak i Piotr Stepaniuk. Widzów: 1000.

Mecz z Sokołem źle zaczął się dla naszej drużyny. W 7 min. przy stanie 15:10 dla gości, Piotr Ignatowicz, trener Rosy zdecydował na wymianę całej piątki. Na parkiecie pojawili, Tomasz Wróbel, Tomasz Sosnowik, Maciej Maj, Artur Donigiewicz i Emil Podkowiński.

STRZELALI TRÓJKAMI

Sokół jednak zwiększał przewagę, głównie za sprawą rzutów za trzy punkty. Cztery "trójki" rzucił Tomasz Fortuna, po dwie Ireneusz Chomicz i Piotr Ucinek. Wszyscy w pierwszych dwóch kwartach. W połowie drugiej kwarty Rosa zaczęła lepiej bronić, a z kolei koszykarze Sokoła już nie "dziurawili" kosza "trójkami" i przewaga zaczęła maleć. Ale i tak na przerwę goście schodzili z przewagą 14 pkt.

ZRYW W OSTATNIEJ KWARCIE

Trzecia kwarta już trochę lepsza od dwóch pierwszych, bo podopieczni trenera Piotra Ignatowicza zaczęli trafiać. Zryw nastąpił w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy po dwóch rzutach za trzy punkty Jakuba Zalewskiego radomianie zaczęli odrabiać straty. Sokół przez blisko cztery minuty nie mógł ruszyć z 62 punktów. Rosa prowadziła w tym fragmencie 10:0. Radomianie zbliżyli się na osiem punktów (57:65). To było jednak wszystko, na co było stać nasz zespół w tym pojedynku.

W innych meczach: MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Radex Szczecin 77:71, GKS Tychy - ŁKS Łódź 64:75, Górnik Wałbrzych - Polonia 2011 Warszawa 78:70, AZS Politechnika Warszawska - Spójnia Stargard Szczeciński 77:68, Astoria Bydgoszcz - Asseco Prokom Gdynia 48:68, Znicz Pruszków - Sportino Inowrocław 69:76, Start Lublin - SKK Siedlce 61:63.

16. Astoria 6 6 371:419
W następnej kolejce, 27 października (godz. 18): Spójnia Stargard Szczeciński - Rosa Radom.

Co powiedzieli trenerzy obydwu drużyn i z kim Rosa zagra dwa mecze towarzyskie? O tym czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".