Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2017 w Radomiu - historia, język polski i WOS

Sok
- Z matematyką też damy radę - zapewniały gimnazjalistki.
- Z matematyką też damy radę - zapewniały gimnazjalistki. Tadeusz Klocek
Trzydniowy maraton z egzaminami dla uczniów trzecich klas gimnazjów rozpoczął się w środę. Na początek były dwa egzaminy: z historii wraz z wiedzą o społeczeństwie, a po godzinnej przerwie był język polski.

- Nie było aż tak źle w porównaniu do tych pytań, jakie mieliśmy na wcześniejszych sprawdzianach. Jedno z zagadnień na historii, to dopasowanie charakterystyk do władców Polski - opowiadały Wiktoria Kamocka i Julia Kozłowska, uczennice klasy III Publicznego Gimnazjum numer 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu.

Dla uczniów historia zawsze stanowi jakąś zagadkę, bo do końca nie wiadomo, co może pojawić się w arkuszu pytań. Wielu zgadywało przed egzaminem, że część pytań będzie odnosiło się do ważnych rocznic, a tych zawsze nie brakuje w najnowszych dziejach Polski.

CZYTAJ TEŻ:
Egzamin gimnazjalny 2017 [HISTORIA, POLSKI WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

- Nam się wydawały trudne pytania z historii, wcale nie były takie oczywiste - mówiły Zuza Chojnacka, Ola Kolasa i Weronika Malinowska z tego samego gimnazjum w Radomiu.

Arkusz egzaminacyjny z historii i WOS zawierał część zamkniętych zadań. Uczeń sam wybierał odpowiedź z zaproponowanych w arkuszu. Odnosiły się do zamieszczonych w teście tekstów, ilustracji, map.

- Jak pójdzie? Zobaczymy. Z polskiego przyda się znajomość lektur - mówili gimnazjaliści - Konrad Kwiatkowski i Klaudia Kurys.

Druki testów dotarły do szkół w środę rano, przywieźli je kurierzy. Prace były opatrzone kodem. Egzaminator sprawdzający potem test, nie będzie wiedział, kto go pisał.

Gimnazja zadbały, by uczniom nikt nie przeszkadzał. Wszystko było podporządkowane zdającym, młodsze roczniki miały wolne. Oprócz pilnujących na sali, nauczyciele także mieli dyżury na korytarzach.

- Cały egzamin przebiega bez najmniejszych problemów. W naszej szkole do egzaminów przystąpili uczniowie z dziewięciu klas - mówi Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum numer 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Noblistów Polskich.

Egzamin gimnazjalny ma dać odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole. Której część i egzaminu uczniowie boją się najbardziej?

- Matematyki i fizyki - odpowiadali w większości niemal jednoznacznie sami zainteresowani.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie