E.Leclerc Radomka wróciła do gry. Radomianki pokonały AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w drugim meczu rywalizacji o miejsca 5-8

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom pokonała u siebie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. Tadeusz Klocek
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w drugim meczu fazy play-off o miejsca 5-8 pokonały KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. W niedzielę decydujące o losach tej rywalizacji, trzecie spotkanie.

E.Leclerc Radomka Radom - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:20, 25:20, 26:24)

Pierwsze spotkanie rozegrane jeszcze pod koniec marca w Gliwicach nie poszło po myśli radomianek, które przegrały w czterosetowym boju. Tym razem podopiecznym trenera Jacka Skroka powiodło się zdecydowanie lepiej. Gospodynie wygrały nie tracąc nawet seta i wróciły do gry o piąte miejsce. W rywalizacji do dwóch zwycięstw po dwóch pojedynkach jest remis 1:1. Trzeci mecz odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia, również w Radomiu. Początek o godzinie 18.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od wymiany ciosów (4:4). Potem E.Leclerc Radomka uzyskała trzypunktową przewagę (7:4). Później mecz się wyrównał, choć inicjatywa była nieznacznie po stronie miejscowych. Po ataku ze środka Sonii Kubackiej E.Leclerc Radomka wróciła do nieco wyższej przewagi (21:18), której do końca odsłony otwarcia już nie oddała. Premierową partię radomianki zakończyły po skutecznym ataku Gabrieli Ponikowskiej (25:20).

Na początku drugiego seta gliwiczanki zyskały nieznaczną przewagę (1:3). Szybko jednak miejscowe wróciły na właściwe tory (6:4), a w kolejnych minutach zdecydowanie przejęły inicjatywę. E.Leclerc Radomka budowała i powiększała swoją przewagę. Po ataku Renaty Białej na lewym skrzydle było już 18:12. Tej wysokiej przewagi podopieczne trenera Skroka nie dały sobie już wyrwać z rąk i po zepsutej zagrywce przez rywalki, prowadziły już w meczu 2:0.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona tego pojedynku (6:6, 13:13). Choć wydawało się, że radomianki uspokoiły sytuację i odskoczyły nawet na dystans czterech "oczek" (18:14, 21:17), to partia zakończyła się dopiero na przewagi. Ostatecznie mecz dobiegł końca po asowej zagrywce Gabrieli Borawskiej (26:24).

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): E.Leclerc Radomka Radom - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:1.