Fortuna 1 Liga. Stomil Olszyn bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom. Co o meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn

Dariusz Banasik (z prawej) i Piotr Zajączkowski.
Dariusz Banasik (z prawej) i Piotr Zajączkowski. stomilolsztyn.com
W meczu 19 kolejki Fortuna 1 Liga, Stomil Olsztyn bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom. To co o meczu powiedzieli obaj trenerzy, Dariusz Banasik (Radomiak) i Piotr Zajączkowski (Stomil).

Źródło stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:0.
Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Jakub Mosakowski, Rafał Remisz, Lukas Kuban, Artur Siemaszko (80 Oktawian Skrzecz), Mateusz Gancarczyk(76 Koki Hinokio), Grzegorz Lech (64 Eric Molloy), Waldemar Gancarczyk, Jakub Tecław, Szymon Sobczak.
Radomiak: Artur Haluch - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Kacper Pietrzyk, Dawid Abramowicz - Michał Kaput (81 Mateusz Michalski), Meik Karwot (88 Adam Banasiak) - Rossi Leandro, Rafał Makowski, Patryk Mikita - Damian Nowak (68 Maciej Górski).
Żółte kartki: Kuban (Stomil), Pietrzyk, Karwot, Nowak, Kaput (Radomiak).
Sędziował: Artur Aluszczyk (Szczecin).

Bez trzech kontuzjowanych piłkarzy, Michała Grudniewskiego, Mateusza Lewandowskiego i Macieja Świdzikowskiego pojechał Radomiak na mecz do Olsztyna.

W porównaniu do ostatniego zremisowanego 2:2 meczu z GKS w Tychach, kilka zmian w wyjściowym składzie Radomiaka.
W bramce za Mateusza Kochalskiego pojawił się Artur Haluch, za kontuzjowanego środkowego obrońcę Michała Grudniewskiego pojawił się Kacper Pietrzyk (gra młodzieżowca), w pomocy za Mateusza Michalskiego jest Michał Kaput, w ataku za Macieja Górskiego - Damian Nowak.

- Ostatnio w meczach wyjazdowych, gonimy wynik, tak było w Grudziądzu, Tychach. Chciałoby się, żebyśmy pierwsi strzelili gola w Olsztynie - mówił przed meczem Dariusz Banasik trener Radomiaka.

Na ławce rezerwowych w radomskiej drużynie są, bramkarz Mateusz Kochalski, Adam Banasiak, Maciej Górski, Mateusz Michalski, Chams Faraji, Jakub Nowakowski, Martin Klabnik, Patryk Winsztal.

Piotr Stokowiec na meczu
Mecz z wysokości trybun ogląda Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk, który ponoć interesuje się Rafałem Makowskim, piłkarzem Radomiaka.

- Mecz walki, bez sytuacji bramkowych, ale jeszcze przed nami druga połowa - mówił w przerwie meczu Kacper Pietrzyk, obrońca Radomiaka.

Jeden celny strzał
Pierwsza połowa meczu z lekką optyczną przewagą Radomiaka, który częściej gościł w polu karnym Stomilu. W 17 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował Rossi Leandro, ale piłka przeleciała obok słupka. W 28 minucie mieliśmy pierwszy celny strzał w tym meczu. Uderzenie Patryka Mikity w najwyższym trudem na rzut rożny wybił bramkarz Stomilu.
Podopieczni trenera Dariusza Banasika dążyli do zdobycia bramki, ale robili to jednak dość nieudolnie, a obrońca gospodarzy dobrze się broniła.

Pauza Meika Karwota
W pierwszej połowie meczu, sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Radomiaka, w tym Meikowi Karwotowi. Zawodnik ten ujrzał już czwarty żółty kartonik w tym sezonie i nie zobaczymy tego futbolisty za tydzień w meczu z PGE GKS Bełchatów.

Znakomita okazja
W 47 minucie po zagraniu Rossi Leandro ograł obrońcę Stomilu i zagrał na siódmy metr, gdzie Patryk Mikita i Dawid Abramowicz przeszkodzili sobie w oddaniu strzału i skończyło się na strachu.

Pierwsza korekta w Radomiaku
W 68 minucie nastąpiła pierwsza zmiana w Radomiaku. Za napastnika Damiana Nowaka - napastnik Maciej Górski.

Poprzeczka Radomiaka
W 81 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Patryka Mikitę, w polu karnym Maciej Górski po strzale głową trafił w poprzeczkę. Dobitka Mateusza Cichockiego poszybowała wysoko nad bramką.