Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Iłża. Szkoła w Chwałowicach świętowała 90-lecie działalności

Sok
Młodzież z klas mundurowych także uświetniła jubileusz szkoły.
Młodzież z klas mundurowych także uświetniła jubileusz szkoły. Archiwum szkolne
W szkole w Chwałowicach odbyła się bardzo ważna uroczystość – Jubileusz 90-lecia istnienia szkoły. Przygotowania do tego wydarzenia trwały długo, aby wszystko miało właściwy kształt dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie zostali zaangażowani do pracy.

Na jubileusz zjechali tłumnie absolwenci oraz sympatycy szkoły, przybyli także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Wśród szacownych gości obecna była Bożenna Pacholczak - wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mirosław Ślifirczyk – Starosta Powiatu Radomskiego, Jadwiga Wójtowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Andrzej Moskwa – Burmistrz Miasta i Gminy Iłża.

Uroczystość prowadzili Marek Sępioł i Katarzyna Gierasińska – nauczyciele szkoły. Na początku głos zabrał dyrektor Marek Gierasiński. Wyraził radość z powodu tak pięknego jubileuszu, życzył sobie i wszystkim pracownikom dalszych sukcesów i dobrej współpracy.

Następnie przemawiali przedstawiciele władz. Szkoła została odznaczona medalem „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał dyplomy uznania dla nauczycieli i pracowników za wieloletnią i rzetelną pracę wychowawczo – dydaktyczną. Wręczone zostały również medale za osobisty wkład w rozwój historycznego miasta Iłży i Ziemi Iłżeckiej dla dyrekcji szkoły: Marka Gierasińskiego i Jadwigi Błaszczyk, a także dla emerytowanej nauczycielki Marii Smagi.

Uroczystość została uświetniona występami uczniów. Przy akompaniamencie gitary dziewczęta z kl. II odśpiewały piosenki z przeszłości kojarzące się z latami szkolnymi, zaś grupa teatralna przedstawiła zabawną scenkę przedstawiającą zmagania kandydatów do wojska. Opiekunem artystycznym wokalistek i aktorów był Marek Sępioł. Pojawiły się również elementy musztry i ćwiczenia z bronią podkreślające charakter szkoły. Następnie uczniowie przy dźwiękach żołnierskiej melodii wymaszerowali z sali. Ducha poezji wniosło w uroczystość liryczno-muzyczne wystąpienie nauczycieli Marka Sowy i Tadeusza Pękały. Drugi z wymienionych panów był także odpowiedzialny za przygotowanie wspomnianych wcześniej elementów wojskowych.

Oczywiście najważniejsi tego dnia byli absolwenci szkoły, którzy pojawili się po latach, by spotkać się z kolegami, porozmawiać, odszukać i rozpoznać w tłumie tych dawno nie widzianych. Lata mijają nieubłaganie…

Specjalnie dla nich przygotowana była sala, w której przy kawie i kawałku pysznego ciasta mogli spokojnie porozmawiać i powspominać lata szkolne. Odbywały się również spotkania z nauczycielami i wychowawcami w salach szkolnych. Po części oficjalnej wszyscy zjawili się na balu, aby kontynuować rozmowy, wspomnienia, a przede wszystkim pobawić się wspólnie z przyjaciółmi z młodzieńczych lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie