Hydrotruck Administrator Radom mistrzem Polski oldbojów w siatkówce w kategorii 35+

Michał Nowak
Ekipa Hydrotruck Administrator Radom zdobyła mistrzostwo Polski oldbojów w kategorii 35+. vispolska.pl
Drużyna Hydrotruck Administrator Radom zdobyła złote medale rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu mistrzostwach Polski siatkówki odldbojów w kategorii wiekowej 35+. W składzie zespołu było wielu zawodników, którzy w przeszłości byli związani z radomską siatkówką.

W turnieju wystąpiło wielu znakomitych zawodników, byłych reprezentantów Polski. Na parkiecie w barwach radomskiego zespołu wystąpili między innymi Robert Prygiel, Jakub Bednaruk, Krzysztof Staniec, Dominik Kwapisiewicz, Marcin Kocik czy Piotr Gabrych.

W hali w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych (35+, 40+, 45+, 50+, 55+ i 60+). Do zmagań przystąpiło łącznie aż 56 zespołów.

W kategorii 35+ dziesięć drużyn rywalizowało w dwóch grupach. Hydrotruck Administrator Radom grał z KSK Kołczygłowy Elwoz Cewice i Volley Club Warszawa. Oba spotkania radomianie wygrali kolejno 2:0 i 2:1 i wyszedł z grupy na pierwszym miejscu.
W spotkaniu półfinałowym, drużyna z Radomia pokonała bez straty seta Alu-Project Legnica. W pojedynku o złoto radomianom przyszło się zmierzyć z gospodarzami, Mostostalem-Azoty Kędzierzyn-Koźle. W tym spotkaniu Hydrotruck Administrator również wygrał bez straty seta (do 22 i 24) zdobywając mistrzostwo Polski oldbojów.

Radomianie zgarnęli także cztery nagrody indywidualne. MVP turnieju finałowego został Piot Gabrych, najlepszym rozgrywającym Andrzej Stelmach, najlepszym broniącym Paweł Biliński, a najlepiej zagrywającym Krzysztof Staniec.