Adam Bajorski z RLTL GGG Radom wicemistrzem Polski mistrzostw Polski seniorów na 3000 metrów z przeszkodami. Martyna Kotwiła piąta na 100

Radosław Olchowski
Adam Bajorski wicemistrzem Polski seniorów 2024. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Adam Bajorski wicemistrzem Polski seniorów 2024. Więcej na kolejnych zdjęciach. archiwum RLTL GGG Radom
Adam Bajorski, dwudziestolatek RLTL GGG Radom zdobył srebro mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Radomian zajął drugie miejsce w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Martyna Kotwiła była piąta na 100 metrów.

Adam Bajorski wicemistrzem Polski na 3000 z przeszkodami!, Martyna Kotwiła piąta na 100 metrów

Radomski biegacz zaczął wyścig finałowy spokojnie, ale z okrążenia na okrążenie piął się w czołówce trzynastu finalistów. Na ostatnich 400 metrach był już pewny medalu. Niewiadomym był tylko jego kolor. Ostatecznie uzyskując 8:41,65 zdobył tytuł wicemistrza kraju i pobił rekord życiowy.

Wygrał Maciej Megier (AZS AWFiS Gdańsk, 8:38,75), zaś brązowy krążek przypadł Wiktorowi Antoszowi (Kraków Athletics Team, 8:43,94).

- Mimo młodego wieku, bo nasz zawodnik dopiero wychodzi z wieku juniora, w tym biegu spisał się jak stary wyjadacz. Świetnie wypełnił taktykę. Kiedy trzeba było zaatakował i w efekcie zdobył srebro mistrzostw Polski seniorów. To dla niego najważniejszy medal w karierze, choć w zmaganiach młodzieżowych zdobywał też wiele medali kluczowych imprez. Oczywiście cieszymy się z tego wyniku, bo raz jest medal, a dwa nowy rekord życiowy Adama

– skomentował dla Echa Dnia Artur Błasiński, trener i prezes RLTL GGG Radom.

Martyna Kotwiła, lekkoatletka RLTL GGG Radom zajęła piąte miejsce w finale biegu na 100 metrów. Radomianka na tym dystansie dwukrotnie w Bydgoszczy poprawiała najlepsze osiągnięcie w sezonie. W eliminacjach i w finale. Ostatecznie Kotwiła uzyskała 11.57 sekund, co dało jej piąte miejsce w ścisłym finale. Wygrała Ewa Swoboda z AZS AWF Katowice, 11,11, druga była Pia Skrzyszowska z AZS AWF Warszawa, 11,33, zaś brązowy medal wywalczył Kristina Tsimanauskaya z AZS AWF Warszawa, 11,40.

Warto dodać, że Kotwiła wystąpi w Bydgoszczy w jeszcze jednej konkurencji indywidualnej. Będzie to jej koronny dystans – 200 metrów – gdzie oprócz medalu krajowych mistrzostw chce wywalczyć minimum na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Paryżu.
W eliminacjach „setki” biegały inne radomianki. Nikola Brożyna była siódma w swoim biegu kwalifikacyjnym (12,22). Siódme miejsce w drugiej serii zajęła też Julia Adamczyk - 11,88. Obie nie awansowały do finału konkurencji.

Z innych radomian, którzy startowali w czwartek w Bydgoszczy przypominamy, że w sesji porannej Dawid Krzemiński z RLTL GGG zdobył srebro w trójskoku.

O jego sukcesie informowaliśmy na bieżąco

Z kolei świetnie w eliminacjach spisały się radomskie płotkarki. Mowa o Izabeli Smolińskiej i Wiktorii Gadajskiej, które w cuglach awansowały do piątkowego finału biegu na 400 metrów przez plotki. Smolińska uzyskała drugi czas eliminacji, a Gadajska trzeci. Natomiast w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami Zofia Świątkowska w stawce najlepszych biegaczek w kraju w tej konkurencji, zajęła dwunaste miejsce - 12:14,39.