MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak rządzi wójt Pniew?

Roman FURCIŃSKI
Wiesław Nasiłowski. Ma 53 lata, wykształcenie średnie – ukończył studium ogólnobudowlane w Warszawie. Jest wójtem gminy Pniewy od 2006 roku, czyli pierwszą kadencję. Wcześniej, przez ponad 20 lat, pracował w Urzędzie Gminy w Pniewach jako inspektor. Był radnym powiatu grójeckiego w latach 2002-06. Żonaty, czworo dzieci: trzy córki i syn. Bezpartyjny. W poprzednich wyborach samorządowych startował z listy Komitet Wyborczy Wyborców "Sąsiedzi”.
Wiesław Nasiłowski. Ma 53 lata, wykształcenie średnie – ukończył studium ogólnobudowlane w Warszawie. Jest wójtem gminy Pniewy od 2006 roku, czyli pierwszą kadencję. Wcześniej, przez ponad 20 lat, pracował w Urzędzie Gminy w Pniewach jako inspektor. Był radnym powiatu grójeckiego w latach 2002-06. Żonaty, czworo dzieci: trzy córki i syn. Bezpartyjny. W poprzednich wyborach samorządowych startował z listy Komitet Wyborczy Wyborców "Sąsiedzi”. Roman Furciński
Podsumowujemy trzy lata obecnej kadencji Wiesława Nasiłowskiego, wójta tej gminy.

Wiesław Nasiłowski sprawuje urząd wójta pierwszą kadencję, czyli od 2006 roku. - Praktycznie to co sobie założyłem w programie przedwyborczym, udało mi się zrobić - mówi.

Wiesław Nasiłowski w poprzednich wyborach miał troje kontrkandydatów. Wygrał w drugiej turze. W naszej sondzie, mieszkańcy gminy obdarzyli go 96-procentowym zaufaniem.

Współpraca z Radą Gminy przynosi wymierne efekty. Zmienił się wygląd okolicy, infrastruktura drogowa i sportowa. Od trzech lat gmina dynamicznie się rozwija. - Było to możliwe dzięki pozyskanym pieniądzom z zewnątrz. Wszystko, co nam przyznano, wykorzystaliśmy w całości - mówi wójt.

Przez wiele lat gmina Pniewy miała trudności z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz na inwestycje. Trzeba przyznać, że od tej kadencji samorządu to się zmieniło. Najlepiej widać to w drogownictwie (patrz ramka). Kilka dróg zmodernizowano w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w ramach finansowania inwestycji po połowie. Wystarczy wymienić drogi: Wilczoruda-Michrów, Konie-Wilków i Pniewy-Rembertów.

W 2007 roku oddano do użytku dziewięć przydomowych oczyszczalni ścieków, w gospodarstwach zlokalizowanych w obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Jeziorki, a w kolejnym wybudowano oczyszczalnię ścieków przy szkole podstawowej w Kruszewie, a także oczyszczalnię biologiczną przy ośrodku zdrowia i Urzędzie Gminy w Pniewach.

- Dbamy o ekologię i środowisko. Od kilku lat prowadzimy na terenie gminy, wspólnie z Fundacją Dobre Serce akcję "Czysty las leczy nas". Polega na sprzątaniu śmieci z lasów. Byliśmy w tym pierwsi w województwie - mówi z dumą wójt Nasiłowski.

W tej kadencji wybudowano trawiaste boisko przy podstawówce w Karolewie i boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Kruszewie. Obiekt jest oświetlony, powstał przy nim parking i zamontowano trybuny dla kibiców. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem "TU" otwarto pięć punktów przedszkolnych. Dzieci mogą przebywać bezpłatnie przez cztery godziny dziennie.

- Wszystko co zrobiliśmy w gminie to efekt dobrej współpracy z Radą Gminy. Mam nadzieję, że dalej tak będzie - powiedział Wiesław Nasiłowski. - Czy coś nie wyszło z moich planów? Chyba wszystko wyszło.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie