Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydatki i kandydaci Nowej Lewicy do Rady Miasta w Radomiu przedstawili swoje programy wyborcze

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Waldemar Kaczmarski, przewodniczący Nowej Lewicy w Radomiu,  przedstawił kandydatki i kandydatów na radnych w mieście.
Waldemar Kaczmarski, przewodniczący Nowej Lewicy w Radomiu, przedstawił kandydatki i kandydatów na radnych w mieście. Tadeusz Klocek
Przedstawiciele Nowej Lewicy, startujący w wyborach samorządowych w Radomiu, w ramach Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego, przedstawili we wtorek swoje programy wyborcze.

Budowa mieszkań, zielony Radom – w programie kandydatów na radnych Lewicy

Podczas konferencji prasowej, we wtorek 27 lutego, spotkanie otworzył Waldemar Kaczmarski, przewodniczący Nowej Lewicy w Radomiu. Waldemar Kaczmarski przedstawił kandydatki i kandydatów do Rady Miasta Radom oraz poinformował, że Nowa Lewica w Radomiu idzie do w wyborów w ramach zawartej koalicji pięciu ugrupowań (KO, Nowa Lewica, PSL, Trzecia Droga, Bezpartyjni Radomianie).

Następnie kandydatki i kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze w kolejności okręgów, w których startują.

Kandydująca z pierwszego okręgu (centrum i śródmieście Radomia) Edyta Malec-Ćwiek powiedziała, że program został oparty na pomysłach działaczy, a także na tym, co mieszkańcy Radomia mówili podczas wspólnych konsultacji, rozmów czy ankiet. Wśród wielu postulatów znalazły się między innymi:

  1. kontynuacja In vitro, która, jest często jedyną skuteczną metodą leczenia niepłodności;
  2. zwiększenie ilości publicznych żłobków, aby młodzi ludzie, którzy chcą pracować, mogli w tym czasie oddać swoje dzieci w ręce fachowych opiekunów,
  3. doinwestowanie szkół;
  4. w Radomiu powinno pojawić się hospicjum stacjonarne.

Startujący z drugiego okręgu (między innymi Ustronie, Godów, Prędocinek) Jan Pszczoła w poruszył temat parkingu na ulicy Wyścigowej na osiedlu Ustronie. Parking ten jest w bardzo złym stanie technicznym i należy ucywilizować jego stan techniczny. Dla Jana Pszczoły bardzo ważna jest ekologia i zielony Radom. Od ponad 20 lat sadzi drzewa na terenie miasta za własne pieniądze. Posadził ich ponad 1000, z czego ponad 500 rośnie do dzisiaj na Ustroniu. Jest też zwolennikiem rozbudowy publicznych przedszkoli, a także zwolennikiem budowy mieszkań na tani wynajem oraz wyremontowania istniejących w mieście pustostanów. Jan Pszczoła jest zapalonym wędkarzem, działaczem Polskiego Związku Wędkarzy. Postuluje by na Pacynce pozyskać tereny i zrobić zbiornik wodny pomiędzy Nową i Starą Wolą Gołębiowską.

Kandydujący w okręgu 3 (między innymi Borki, Wośniki, Południe, Potkanów) Tytus Kacprzak mówił o budownictwie społecznym, oraz o tym jak ważna jest kwestia środowiska miejskiego.
- Pragniemy, aby Radom był miastem zielonym, w którym mieszkańcy mają dostęp do czystego powietrza i przestrzeni do aktywnego wypoczynku. Planujemy sadzenie drzew, tworzenie parków i stawianie na zrównoważony transport, co nie tylko poprawi jakość życia, ale także przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego naszego miasta – mówił.

Jolanta Sokołowska kandydująca z okręgu numer 4 wskazała, że jednym z punktem programu Lewicy jest budowa mieszkań komunalnych, żłobków, przedszkoli.

- Cieszę się że te inwestycje na Michałowie już się zaczęły i będą służyć mieszkańcom naszego miasta. Jako radna będę wspierała prezydenta w ukończeniu i powstawaniu następnych takich inwestycji w mieście. Bo one są bardzo istotne w zatrzymaniu młodych ludzi w Radomiu. Ale trzeba pamiętać też o tym żeby młodzi ludzie u nas chcieli zostać musi napłynąć do nas więcej inwestorów zewnętrznych, aby Ci młodzi ludzie mieli godną pracę i aby mogli się rozwijać – dodała Jolanta Sokołowska.

Jolanta Luty, kandydatka z piątego okręgu ujawniła swoje hasło wyborcze: „Radom miastem wojewódzkim”. Chce walczyć o przywrócenie Radomiowi statusu miasta wojewódzkiego, gdyż uważa, że jest to koncesja i klucz do rozwoju miasta. To także prestiż, godność i wyższe środki na inwestycje i bodziec do rozwoju. Kandydatka ma 10-cio punktowy program odbudowy Radomia jako ośrodka równoważenia regionalnego rozwoju. Szczególne ważnym punktem programu kandydatki jest utworzenie w Radomiu publicznej, akademickiej uczelni o profilu wojskowym.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie