Kompromitacja "akademiczek"

/sid/
Siatkarki AZS Politechnika Radomska Patrycja Kucharska (z lewej) i Klaudia Gościcka nie były w stanie zatrzymać ataków liderek z Węgrowa. P. Mazur
Trwa fatalna passa.

W następnej kolejce, 27 stycznia: Skarpa - Politechnika.

AZS Politechnika Radomska w spotkaniu II ligi siatkarek przegrały z Czarnymi Węgrów 1:3. W trzecim secie radomianki "ugrały" zaledwie 8 punktów.

Żeby wygrywać, nie trzeba mieć "szerokiej kadry", ligowej przeszłości i imponujących warunków fizycznych. Udowodniły to naszym siatkarkom liderki grupy 3 II ligi siatkarek, zespół z Węgrowa. Rywalki przyjechały do Radomia w ośmioosobowym składzie, wyjściowa "szóstka", libero i jedna zmienniczka, która w ogóle nie pojawiła się na boisku.

Podopieczne Rafała Skórnickiego dobrze zaprezentowały się jedynie w pierwszym secie. Prowadziły w nim już sześcioma punktami, aby w końcówce nie wykorzystać dwóch setboli i zakończyć partię na przewagi.

W kolejnych grały znacznie gorzej. Drugą odsłonę przegrały do 13. W trzeciej, zagrały jak nowicjuszki. To była prawdziwa kompromitacja zespołu, który miał walczyć o awans do I ligi! "Akademiczki" zdobyły w całej partii zaledwie osiem punktów.

Nieliczni kibice radomianek, opuszczali salę zdegustowani. W ostatniej odsłonie
próbowały walczyć, jednak sił i woli wystarczyło do stanu po 16. Wtedy rywalki zdobyły sześć punktów w jednym ustawieniu i do końca seta zachowały przewagę.
AZS Politechnika Radomska - Czarni Węgrów 1:3 (26:24, 13:25, 8:25, 19:25).
Politechnika: Kamińska, Gościcka, Lachowska, Kucharska, K. Jaroszek, A. Majkusiak - Dobosz (libero) oraz Pawłowska, Januszewska, J. Majkusiak.