Kozienice kontra "stare" Kozienice. Wygrała doświadczona Zwolenianka

Piotr Wojnowski
Piłkarze obu drużyn przez cały mecz nie oszczędzali przeciwników. Sędzie pokazał cztery żółte kartki. Na murawie leżą Sebastian Ogonek i Michał Kogut. P. Wojnowski
Bramkarze Robert Stawiarski i Edward Minda zasłużyli na miano bohaterów sobotniego spotkania w Kozienicach. Bardziej doświadczona Zwolenianka Zwoleń po bramce Łukasza Molendowskiego pokonała beniaminka czwartej ligi KS Kozienice Janików 1:0

Już w piątej minucie najstarszy na boisku bramkarz Kozienic Edward Minda obronił strzał z rzutu wolnego Edwarda Czaplarskiego i dobitkę Grzegorza Seremaka. Kilka minut później po dośrodkowaniu z lewej strony grającego trenera Zwolenianki Pawła Potenta w ostatniej chwili Seremaka ubiegł Konrad Kłos.

Kozieniczanie najwyraźniej speszeni debiutem w czwartej lidze ograniczali się jedynie do dalekich przerzutów lub wrzutek w pole karne, które najczęściej wpadały w ręce Stawiarskiego.

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli jednak goście. W 62. minucie dośrodkowania z rzutu rożnego nie zdołał złapać Minda i Łukasz Molendowski z najbliższej odległości głową skierował piłkę do bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach spotkania gospodarze mieli co najmniej cztery sytuacje do wyrównania. Najlepszej nie wykorzystał Sebastian Ogonek, który najpierw w dziecinny sposób ograł obrońców Zwolenianki, ale strzelił prosto w wychodzącego bramkarza.

W zwoleńskiej drużynie zagrało wielu piłkarzy bardzo dobrze znanych kozienickiej publiczności: Grzegorz Seremak, Edward Czaplarski, Marcin Sztobryn czy zdobywca jedynej bramki Łukasz Molendowski.

Relacja z meczu, opinie trenerów i rozmowa ze strzelcem pierwszej bramki dla Zwolenianki w poniedziałkowym "Echu Sportowym".