MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto wywiezie śmieci z Radomia? Przetarg wyłoni zwycięzcę

ik
Miasto szuka firm, które od 1 lipca zajmą się odbiorem odpadów od mieszkańców.

Masz pytanie, dzwoń

Masz pytanie, dzwoń

W maju mieszkańcy miasta dostaną do wypełnienia specjalne ankiety. Czas na ich dostarczenie będziemy mieć do 31 maja. Wzór dokumentu będzie można ściągnąć także ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. W ankietach będziemy deklarować między innymi, jaka powierzchnię ma nasze mieszkanie i jaka stawka podatku śmieciowego nas obowiązuje. W razie pytań dotyczących nowego systemu można dzwonić pod numer telefonu 48 36 20 900. Uruchomił go dla mieszkańców radomski magistrat

Kolejny etap przygotowań do śmieciowej rewolucji. Magistrat ruszył z procedurą i będzie wybierał przewoźników, którzy będą opróżniać nasze kontenery. Wygra ten, kto za swoje usługi zaproponuje najniższą cenę.

Jak już pisaliśmy miasto zostało podzielone na pięć sektorów. W dużej mierze pokrywają się one z okręgami wyborczymi. Jest jednak istotna różnica.

- Nie ma możliwości, aby część ulicy została przypisana do jednego sektora, a część - do drugiego. Tak jest w przypadku okręgów wyborczych. Ważne jest, aby było wiadomo, jaka firma konkretnie odpowiada za daną ulicę - wyjaśnia sekretarz miasta Rafał Czajkowski, który we władzach miasta odpowiada za zamówienia publiczne.

Jeden przetarg został ogłoszony na obsługą wszystkich sektorów. Jedna firma może jednak ubiegać się o obsługę najwyżej trzech z nich.

- Taki zapis zabezpiecza mieszkańców Radomia na przyszłość, bo wyklucza przechwycenie tego rynku przez jednego usługodawcę, co wiązałoby się z brakiem konkurencji. A wiadomo, że konkurencja jest potrzebna, bo wymusza niższe ceny - mówi Rafał Czajkowski. - Chodzi też o to, żeby możliwość znalezienia zleceń miała większa liczba firm.

W tej chwili w Radomiu zarejestrowane są 22 firmy, które mogą zajmować się odbieraniem odpadów. Część z nich zgłoszono do magistratu w ostatnich miesiącach. Wszyscy mieszkańcy miasta będą płacili za odbiór śmieci tyle samo. Bez względu na to, kto wygra przetarg w ich sektorze i jaką zaproponuje ceną za swoją usługę.

Na oferty Urząd Miejski czeka do 31 maja tego roku. Firmy wyłonione w przetargu będą odbierać od mieszkańców odpady i transportować je do Radkomu przez dwa lata - na taki okres zostanie z nimi podpisana umowa.

W mieście będą działały także tak zwane punkty selektywnej zbiórki odpadów. Jeden na pewno przy ulicy Witosa, obok zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, drugi najprawdopodobniej przy ulicy Wjazdowej, w pobliżu bazy MPK. Tam za darmo będzie można odwieźć swoje odpady. Punkty poprowadzi spółka miejska Radkom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie