Lekkoatleci RLTL GGG Radom gwiazdami mistrzostw Polski LZS. Worek medali dla reprezentantów radomskiego klubu. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Lekkoatleci RLTL GGG Radom gwiazdami mistrzostw Polski LZS.
Lekkoatleci RLTL GGG Radom gwiazdami mistrzostw Polski LZS. archiwum RLTL GGG Radom
Lekkoatleci RLTL GGG Radom zdobyli 21 medali podczas młodzieżowych mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Radomianie w cuglach wygrali klasyfikację medalową.

Worek medali mistrzostw Polski LZS dla młodych lekkoatletów RLTL GGG Radom

Udane zawody z udziałem radomian odbyły się we Włocławku. Do startu uprawnieni byli zawodnicy i zawodniczki w trzech kategoriach wiekowych. Do lat 18, 20 i 23. Warto dodać, że RLTL GGG od lat należy do stowarzyszeń, które należą też do rodziny Ludowych Zespołów Sportowych. Tym razem na stadionie we Włocławku wystąpili przedstawiciele z 73 klubów z całej Polski.

No i w tym gronie radomianie spisali się pierwszorzędnie. Trzynastokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i to we wszystkich kategoriach.

Tytuły mistrzów Polski zdobyli Julia Adamczyk w biegu na 100 metrów, Jakub Bielecki na 400 metrów przez płotki, Amelia Kowalczuk 400 metrów przez płotki, Regina Brudny 1500 metrów oraz żeńska sztafeta 4x400 metrów. W konkurencji technicznej, a konkretnie w rzucie oszczepem najlepsza okazała się Antonina Piechta. Wymienione złota radomianie wywalczyli w kategorii U 18.

Z kolei w zmaganiach zawodniczek i zawodników o dwa lata starszych klasą błysnęły: Wiktoria Gadajska, najlepsza w biegu na 400 metrów oraz Nikola Brożyna, pierwsza w sprincie na 100 metrów.

Wśród najstarszych radomscy lekkoatleci także spisywali się wybitnie. Tytuły mistrzowskie w kategorii U23 przypadły Filipowi Falińskiemu (oszczep), Denisowi Oroczko (3000 metrów przez przeszkody), Hubertowi Kolasińskiemu (110 metrów przez płotki), Miłoszowi Mierzejewskiemu (800 metrów) oraz sztafecie RLTL GGG 4x400 metrów.

Medalowy dorobek uzupełniają: Dorota Fałdrowicz (3000 metrów przez przeszkody), Maja Bielecka (U18, srebro, kula), Kinga Konder (U20, brąz, kula), Agata Lewińska (U23, brąz, 3000 metrów przezprzeszkody), Julia Walczak (U20, brąz 3000 metrów przez przeszkody), Kacper Jedynak (U23, srebro, trójskok), a także „srebrne” sztafety 4x100 dziewcząt (U18) oraz 4x100 mężczyzn (U20).

Zadowolenia z tak udanego startu nie krył Artur Blasiński, prezes i jeden z trenerów RLTL GGG Radom.

- Wygraliśmy zdecydowanie klasyfikację medalową. Nasi zawodnicy zdobyli sporo wartościowych wyników. Były to rekordy życiowe, jak i minima na mistrzostwa świata do lat 20, które w sierpniu odbędą się w Peru. Na pochwały zasługuje cała nasza reprezentacja, ale największe ukłony należą się naszym paniom: Wiktorii Gadajskiej, Julii Adamczyk i Nikoli Brożynie. Wszystkie poprawiły swoje najlepsze osiągnięcia, a w przypadku Wiktorii Gadajskiej jest to też równoznaczne z wywalczeniem minimum na mistrzostwa świata do lat 20. Tym razem na płaskim dystansie 400 metrów. Przypomnę bowiem, że wcześniej nasza zawodniczka wywalczyła minimum na 400 m w biegu przez płotki. Z kolei „Brożynka” zaprezentowała się tak dobrze, że została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw – skomentował dla Echa Dnia prezes Błasiński.