Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Leszek Kłos, artysta z Iłży zaprezentował obrazy i... własny zespół (zdjęcia)

Barbara Koś
- Maki kwitną w październiku rzadko – mówił Leszek Kłos
- Maki kwitną w październiku rzadko – mówił Leszek Kłos Barbara Koś
"Maki" to tytuł wystawy malarstwa Leszka Kłosa w Muzeum Sztuki Współczesnej.

Leszek Kłos

Urodził się w 1971 roku w Iłży, gdzie nadal mieszka. Studiował wychowanie plastyczne na Politechnice Radomskiej. W 2000 roku otrzymał dyplom w pracowni malarstwa profesora Bogumiła Łukaszewskiego. Od 2004 r. należy do ZPAP. Ma za sobą szereg wystaw zbiorowych i indywidualnych. W jego malarstwie szczególną rolę odgrywa kolor. Większość obrazów powstaje w wyniku obserwacji natury. Leszek Kłos jest również założycielem zespołu muzycznego, gitarzystą, autorem tekstów i muzyki.

-Leszek Kłos zrobił też siedemset zdjęć z makami i malował pejzaże nocne – podkreślił Mieczysław Szewczuk
-Leszek Kłos zrobił też siedemset zdjęć z makami i malował pejzaże nocne – podkreślił Mieczysław Szewczuk Barbara Koś

-Leszek Kłos zrobił też siedemset zdjęć z makami i malował pejzaże nocne - podkreślił Mieczysław Szewczuk
(fot. Barbara Koś)

W piątek artysta zaprosił sympatyków na wernisaż do Muzeum Sztuki Współczesnej. Jak się okazało, artysta kocha nie tylko przyrodę, ale i muzykę.

Zaprezentowane obrazy Leszka Kłosa to bardzo kolorowe pejzaże z makami w tle. Są to najnowsze prace artysty.

- Obrazy z makami zostały namalowane na iłżeckim plenerze od czerwca do października tego roku - przypomniał Leszek Kłos.

Kwitnienie maków na polach w październiku jest bardzo rzadkim zjawiskiem, wynikającym z dużej ilości opadów w porze letniej, a potem ciepłych dni i suszy jesienią. Dlatego właśnie zainteresowały artystę.

- Te barwne, lekkie pejzaże kojarzą się z dokonaniami twórczymi Pawła Biernackiego i Jerzego Czuraja - mówił Janusz Popławski, szef radomskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

- Mogę być dumny z takich wychowanków - podkreślił profesor Bogumił Łukaszewski z Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, u którego Leszek Kłos robił dyplom.

Gratulował Leszkowi także drugi artystyczny wychowawca z Wydziału Sztuki, profesor Henryk Hoffman.

Jak mówił Mieczysław Szewczuk, kierownik Muzeum Sztuki Współczesnej, podczas pleneru Leszek Kłos zrobił też 700 zdjęć z makami i malował pejzaże nocne.

Wszystko pokazuje teraz na wystawie, która jest kolejnym pokazem sztuki w cyklu prezentującego nowe prace najciekawszych artystów młodego i średniego pokolenia, związanych z Radomiem i regionem.

Finałem wieczoru był koncert zespołu Leszka Kłosa w składzie: Grzegorz Bogucki - perkusja, Sławomir Sochaczewski - klawisze, Dariusz Kowal- bas i oczywiści bohater wieczoru - gitara.

Wystawa czynna będzie do 20 listopada.

Mogę być dumny z takich wychowanków – podkreślił profesor Bogumił Łukaszewski z Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, u którego Leszek Kłos robił
Mogę być dumny z takich wychowanków – podkreślił profesor Bogumił Łukaszewski z Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, u którego Leszek Kłos robił dyplom.
Barbara Koś

Mogę być dumny z takich wychowanków - podkreślił profesor Bogumił Łukaszewski z Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, u którego Leszek Kłos robił dyplom.

(fot. Barbara Koś)

-- Te barwne, lekkie pejzaże kojarzą się z  dokonaniami twórczymi Pawła Biernackiego i Jerzego Czuraja – mówił Janusz Popławski, szef radomskiego Okręgu
-- Te barwne, lekkie pejzaże kojarzą się z dokonaniami twórczymi Pawła Biernackiego i Jerzego Czuraja – mówił Janusz Popławski, szef radomskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.
Barbara Koś

-- Te barwne, lekkie pejzaże kojarzą się z dokonaniami twórczymi Pawła Biernackiego i Jerzego Czuraja - mówił Janusz Popławski, szef radomskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

(fot. Barbara Koś)

Gratulował Leszkowi także drugi artystyczny wychowawca z Wydziału Sztuki, profesor Henryk Hoffman
Gratulował Leszkowi także drugi artystyczny wychowawca z Wydziału Sztuki, profesor Henryk Hoffman Barbara Koś

Gratulował Leszkowi także drugi artystyczny wychowawca z Wydziału Sztuki, profesor Henryk Hoffman
(fot. Barbara Koś)

Finałem wieczoru był koncert zespołu Leszka Kłosa w składzie: Grzegorz Bogucki – perkusja, Sławomir Sochaczewski – klawisze, Dariusz Kowal- bas i oczywiści
Finałem wieczoru był koncert zespołu Leszka Kłosa w składzie: Grzegorz Bogucki – perkusja, Sławomir Sochaczewski – klawisze, Dariusz Kowal- bas i oczywiści bohater wieczoru - gitara.

Barbara Koś

Finałem wieczoru był koncert zespołu Leszka Kłosa w składzie: Grzegorz Bogucki - perkusja, Sławomir Sochaczewski - klawisze, Dariusz Kowal- bas i oczywiści bohater wieczoru - gitara.

(fot. Barbara Koś)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie