Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom przegrała w Bydgoszczy po czterosetowym meczu z Bankiem Pocztowym Pałacem

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom na koniec pierwszej rundy Ligi Siatkówki Kobiet przegrała na wyjeździe z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 1:3. E.Leclerc Radomka Radom
W meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, E.Leclerc Radomka Radom przegrała na wyjeździe z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 1:3 kończąc tym samym pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:14)
Bank Pocztowy Pałac: Mazurek 1, Gałucha 5, Krzywicka 17, Polak 16, Ziółkowska 10, Misiuna 10, Jagła (libero) oraz Kuligowska 2, Różyńska 2, Fedusio 4, Andersohn
E.Leclerc Radomka: Grabka 3, Szczepańska-Pogoda 19, Skrzypkowska 6, Biała 3, Bałucka, Ponikowska 9, Drabek (libero) oraz Samul (libero), Abercrombie 6, Molenda 5, Kubacka 8, Alishanova.
Sędziowie: Bogumił Sikora i Janusz Cyran.
MVP: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

Początek partii otwarcia był wyrównany (7:7), ale później to gospodynie wypracowały sobie przewagę wygrywając cztery akcje z rzędu (11:7). Po błędzie w ataku Renaty Białej było 14:10. W końcówce radomianki odrobiły stratę, a nawet wyszły na prowadzenie po asie serwisowym wprowadzonej na plac gry Amerykanki Britanny Abercrombie (20:21). Decydujące wymiany należały jednak do zespołu z Bydgoszczy, a wygraną w pierwszym secie zapewnił blok Krzywickiej.

Druga partia zaczęła się podobnie jak pierwsza (8:8). Ponownie zespół Banku Pocztowego Pałacu wypracował sobie dość wysoką przewagę (13:10). Szybko jednak podopieczne trenera Jacka Skroka doprowadziły do remisu (16:16). Dwa asy serwisowe Julity Molendy pozwoliły zespołowi E.Leclerc Radomki objąć prowadzenie (16:18), które parę chwil później powiększyły (18:22). Zespół z Radomia doprowadził do remisu w meczu po dobrym ataku Abercrombie.

Jak się później okazało, była to ostatnia wygrana odsłona przez radomianki w tym meczu. Już po paru minutach przewaga zespołu miejscowych wynosiła cztery punkty (6:2), a potem jeszcze wzrosła. Po dobrym ataku Krzywickiej było 14:8. Siatkarki z Radomia nie były w stanie zniwelować tej straty i po skutecznej akcji Polak (25:18) bydgoszczanki ponownie wyszły na prowadzenie w tym spotkaniu.

Źle wyglądał początek seta numer cztery w wykonaniu E.Leclerc Radomki Radom. Po ataku Misiuny było 5:1. Parę akcji potem ta przewaga jeszcze bardziej wzrosła i po błędzie Szczepańskiej-Pogody wynosiła aż dziesięć punktów (15:5). Podopieczne trenera Jacka Skroka nie miały już tego dnia argumentów, aby przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalkom. Po ataku Kuligowskiej było 21:10, a parę chwil później mecz zakończyła Fedusio (25:14) i trzy punkty pozostały w Bydgoszczy.