Lipsko: policjant strzelał bez namysłu

Zbigniew Bąk
Drużyna dziewcząt z Lipska podczas zawodów strzeleckich
Tomasz Kosonowski z Komendy Policji w Lipsku zajął indywidualnie pierwsze miejsce, a drużyna organizacji Strzelca z Lipska zajęła drugie miejsce w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

W zawodach rozegranych na strzelnicy obok Huty Celsa w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięło udział 100 zawodników startujących w trzyosobowych zespołach, oraz pracownicy firm ochroniarskich i liczni obserwatorzy.

Zawody odbyły się w strugach deszczu, a strzelano z automatycznego karabinku beryl kaliber 5,56 mm, AKMS kaliber 7,62mm oraz pistoletu glock kaliber 9 mm.

W konkurencji strzelanie z karabinka automatycznego do tarczy papierowych na dystansie 50 metrów z Lipska wystartowały 4 drużyny, w tym drużyna dziewcząt oraz drużyna strażacko-policyjna, w skład której weszli przedstawiciele straży pożarnej i policji (do zawodów została zgłoszona jako Ochotnicza Straż Pożarna z Lipska).

Drużynowo tę konkurencję wygrała drużyna STREFA 21 z Ostrowca Świętokrzyskiego, a drugie miejsce zajęła drużyna Jednostki Strzeleckiej "Strzelec" numer 1005 w Lipsku, trzecie miejsce strażacy z Lipska.

Indywidualnie pierwsze miejsce, po pasjonującej dogrywce, zdobył aspirant sztabowy Tomasz Kosonowski z Komendy Policji w Lipsku, któremu puchar wręczył Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński.