Mecz kontrolny. Wisła Sandomierz - Radomiak Radom 2:1. Trzecioligowiec lepszy od pierwszoligowca [ZDJĘCIA]

Włodzimierz Łyżwa
W meczu kontrolnym, Wisła Sandomierz pokonała Radomiaka Radom 2:1.

Wisła Sandomierz - Radomiak Radom 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bełczowski 10, 1:1 Gąska 84, 2:1 Charszla 89.
Wisła: Polit - Kajpust, Wojcinowicz, Stasiak, Kołoczek, Kmiotek, Tyl, Sudy, Bełczowski, Piątkowski, Zawiślak oraz Lipiarz, Kuśmierczyk, Worotyński, Diel, Klockowski, Matuszewski, Mażysz, Charszla, Mazur.
Radomiak: Kryczka - Bogusz, Wiech, Bodzioch, Banasiak - Kozak, Lewandowski, Scheidt, Ebwelle - Nowakowski, Podliński.
Radomiak, 2 połowa: Kryczka (65 Pajączek) - Bogusz, Świdzikowski, Bodzioch, Banasiak, Kozak, Stępień, Karwot, Kvocera, Gąska, Angielski.

W Radomiaku od pierwszej minuty zagrali trzej nowi piłkarze, pozyskani przez radomski klub. Defensywny pomocnik Amerykanin Athanasios Scheidt i dwaj środkowi obrońcy Mateusz Bodzioch i Łukasz Wiech.

W Radomiaku w tym meczu z różnych przyczyn nie zagrali, Mateusz Kochalski, Damian Jakubik, Leandro Rossi, Mateusz Cichocki, Michał Kaput, Mateusz Radecki.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Podopieczni trenera Rafała Wójcika, piłkarze Wisły grali bardzo pomysłowo i stwarzali dużo sytuacji bramkowych. Wykorzystali tylko jedną, a mogli po 45 minutach prowadzić nawet trzema golami. Radomiak zaprezentował się fatalnie.

Po zmianie stron i zmianach w radomskim zespole, Radomiak zagrał dużo lepiej i przede wszystkim zaczął stwarzać sytuacje bramkowe. Dwa razy piłka po strzałach graczy zielonych trafiała w słupek i poprzeczkę.
W 84 minucie doprowadził do wyrównania Radomiak, po strzale Damiana Gąski.

Gdy wydawało się, że mecz kontrolny zakończy się, Cezary Charszla zdecydował się na strzał z około 35 metrów. Futbolówka odbiła się na nierówności przed bramkarzem Wiktorem Pajączkiem i przeleciała mu nad głową.

Patrząc na grę Wisły, nie dziwi drugie miejsce jakie sandomierski zespół zajmuje w trzecioligowych rozgrywkach.
Radomiak z kolei przechodzi wyraźny kryzys. Była to już czwarta kolejna porażka, w tym trzy w lidze.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami