Monika Łukomska - Bekiel z Szydłowca została Kobietą...

  Monika Łukomska - Bekiel z Szydłowca została Kobietą Przedsiębiorczą 2013

  /mod/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Prezes Fundacji Osiem Marzeń uwielbia pracę z ludźmi, którzy, jak twierdzi, dają jej energię do działania.

  Prezes Fundacji Osiem Marzeń uwielbia pracę z ludźmi, którzy, jak twierdzi, dają jej energię do działania. ©Archiwum prywtane

  Pani prezes, instruktorka, trenerka, mama, żona - kobieta, która pełni tyle ról bez wątpienia zasługuje na ten tytuł. W tym roku wygrała plebiscyt "Echa Dnia" wśród aktywnych pań w powiecie szydłowieckim.
  Prezes Fundacji Osiem Marzeń uwielbia pracę z ludźmi, którzy, jak twierdzi, dają jej energię do działania.

  Prezes Fundacji Osiem Marzeń uwielbia pracę z ludźmi, którzy, jak twierdzi, dają jej energię do działania. ©Archiwum prywtane

  Monika Łukomska–Bekiel podczas oficjalnego otwarcia Warsztatu Terapii Zajęciowej – Przylądek Ośmiu Marzeń. Archiwum prywtane

  Monika Łukomska-Bekiel podczas oficjalnego otwarcia Warsztatu Terapii Zajęciowej - Przylądek Ośmiu Marzeń.
  (fot. Archiwum prywtane)

  Od kilku lat związana jest z organizacjami pozarządowymi. Nie kryje fascynacji edukacją antydyskryminacyjną, historią i kulturą Żydów polskich. W Szydłowcu znana jest jako prezeska zarządu Fundacji Osiem Marzeń. Prowadzi warsztaty i treningi rozwoju osobistego oraz szkolenia z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i nauczania o Holokauście. Uwielbia pracę z ludźmi, którzy, jak twierdzi, dają jej energię do działania.

  TRENINGI, KURSY, SZKOLENIA...

  Zmiany, jak mówi, rozpoczyna od siebie. Najłatwiej znaleźć ją w Fundacji lub na szkoleniach, treningach czy kursach, a ostatnio głownie w Mirówku, w Warsztacie Terapii Zajęciowej Przylądek Ośmiu Marzeń w Mirówku.
  Była uczestniczką VIII edycji Programu Liderzy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz studiów podyplomowych "Standardy działania NGO". Uczestniczy obecnie w Laboratorium Innowacji Liderskich. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu będzie mogła wspierać merytorycznie Warsztaty Terapii Zajęciowych.

  PRZYLĄDEK OŚMIU MARZEŃ

  Bez wątpienia do jej ogromnych sukcesów należy zaliczyć uruchomienie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mirówku. Od grudnia ubiegłego roku czas spędza tam trzydzieścioro podopiecznych w wieku od 24 do 64 lat z różnymi niepełnosprawnościami.

  - Oni są moją siłą napędową - przyznaje Monika Łukomska-Bekiel. - Dają mi tak zwanego kopa do życia, do dalszego działania i myślenia, jak im pomóc, zapewnić fajną przyszłość. Są wśród nich bowiem osoby, które poradziłyby sobie w pracy. Postaramy się zrobić wszystko, aby mogły się o tym przekonać.

  Oficjalne otwarcie warsztatu odbyło się 5 marca. Swój drugi dom znaleźli w nim mieszkańcy powiatów: radomskiego, starachowickiego, skarżyskiego i szydłowieckiego. Ośrodek daje im szansę na to, aby przebywali wśród ludzi, rozwijali swoje sprawności, talenty i zainteresowania.

  NAGRODA ZA WYSIŁEK

  Największą nagrodą dla Moniki Łukomskiej - Bekiel są słowa, które usłyszała od jednego z podopiecznych, że najgorsze są dla niego soboty i niedziele, bo wtedy nie przyjeżdża do Przylądka Ośmiu Marzeń.

  - Marzyłam o takim miejscu i marzenie się spełniło - mówi laureatka naszego plebiscytu. - Mam wspaniałych podopiecznych i fantastyczną warsztatową ekipę, która się nimi zajmuje oferując nie tylko pomoc w zajęciach, ale i serce.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ