Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom wygrała 3:0 z #VolleyWrocław w 4. kolejce Tauron Ligi kobiet. Zobaczcie zdjęcia

Marcin Ziółkowski, Filip Węglicki
Moya Lotnisko Radomka Radom wygrała z #VolleyWrocław 3:0 w 4. kolejce Tauron Ligi kobiet. Filip Węglicki
18 listopada siatkarki Moya Radomki Lotnisko Radom wygrały z #VolleyWrocław 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) w 4. kolejce Tauron Ligi kobiet.

Moya Radomka Lotnisko Radom - #VolleyWrocław 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

Moya Radomka Lotnisko Radom: Rodrigues de Almeida, Świrad, Bugg, Jasek, Yılmaz, Kalaniuvalu, Murek, Strasz (libero), Łukasik, Biała, Zaborowska, Moskwa, Adamek (libero).

#VolleyWrocław:
Szczurowska, Gromadowska, Bidias, Kuriata, Saad (libero), Pacak, Muhlsteinova, Szady, Stancelewska, Chorąża (libero), Witowska, Bączyńska, Evans.

MVP: Madison Bugg (Moya Radomka Lotnisko Radom)

Dominacja Radomki w pierwszym secie

Pierwszy set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Mimo wszystko drużyna z Radomia grała efektywniej. Siatkarki z Wrocławia popełniały więcej błędów. Już na początku meczu zespół Radomki zażądał wideoweryfikacji – po sprawdzeniu przez sędziów, punkt poszedł na konto radomskiej drużyny i było 4:2 dla naszych siatkarek. Chwilę później sędziowie po raz kolejny musieli skorzystać z systemu weryfikacyjnego, tym razem punkt powędrował na konto ekipy z Wrocławia. Ważnym momentem w tym secie był as serwisowy Natalii Murek, który wyrównał wynik meczu na 7:7 i zapewnił Radomce niesamowitą motywację. Drużyna z Radomia doprowadziła do prowadzenia 12:8, po którym trener #VolleyWrocław wykorzystał przerwę. Przy stanie 13:9 dla Radomki, Łukasik posłała asa serwisowego i podniosła prowadzenie. Przy wyniku 19:11 po raz trzeci skorzystano z wideoweryfikacji, a punkt pozostał na koncie Radomki. Kiedy na tablicy widniał rezultat 23:15 dla Radomki, doszło do zderzenia dwóch zawodniczek z Wrocławia, na szczęście żadna z siatkarek nie została poszkodowana. Chwilę po zajściu trener z Wrocławia wykorzystał kolejną przerwę. Radomka Radom utrzymała wysoką przewagę do końca seta i wygrała 25:17.

Solidna dyspozycja siatkarek Radomki w drugim secie

W drugiej odsłonie pierwszy punkt ponownie zdobyła Radomka. Początek tej części spotkania był podobny do początku poprzedniego seta. Chwilę po rozpoczęciu zespół z Radomia zaczął budować swoją przewagę – na tablicy wyników widniał wynik 7:4 dla naszego zespołu. Po trzypunktowym prowadzeniu Radomki, trener #VolleyWrocław wykorzystał kolejną przerwę w tym spotkaniu. Ekipa z Wrocławia próbowała zmniejszyć prowadzenie zespołu z Radomia i doprowadziła do wyniku 8:7 dla Radomki, lecz chwilę później nasza drużyna ponownie odskoczyła rywalkom. Mocna dominacja radomskiej ekipy nie trwała jednak długo - #VolleyWrocław ciągle gonił rezultat spotkania, mimo to Radomka utrzymywała bezpieczną przewagę. Przy stanie 19:15 dla Radomki kolejną przerwę wykorzystał trener wrocławskiej drużyny. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 21:17 sędziowie byli zmuszeni do skorzystania z wideoweryfikacji - decyzja arbitrów została podtrzymana. Radomka pewnie wygrała drugą część 25:19.

Trzeci set nie pozostawił złudzeń

W trzecim secie, punkt otwarcia zdobyły siatkarki z Wrocławia, Radomka jednak szybko wyrównała. W początkowej fazie tej odsłony scenariusz nieco uległ zmianie – to ekipa z Radomia musiała gonić wynik. Przy rezultacie remisowym 3:3, Radomka przełamała rywalki i wyszła na prowadzenie. Zespół z Radomia po raz kolejny efektywnie budował swoją przewagę. Przy stanie 9:5 dla Radomki, trener #VolleyWrocław wykorzystał przerwę. Ustalenia taktyczne wrocławskiego szkoleniowca nie były jednak skuteczne – po powrocie na parkiet ekipa z Radomia zdobyła dwa punkty z rzędu. Przy stanie 13:9 dla Radomki, nasz siatkarki dotknęły siatki i punkt powędrował na konto drużyny z Wrocławia. Po tym incydencie trener radomskiej ekipy wykorzystał przerwę. Przy wyniku 16:12 dla Radomki, trener z Wrocławia zażądał kolejnej pauzy. Zespół z Radomia zbudował dużą przewagę i prowadził 20:13. Radomka nie utraciła prowadzenia do końca seta i wygrała 25:18, zwyciężając w całym meczu 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została Madison Bugg z radomskiej drużyny.

Mecz z #VolleyWrocław był drugim w tym sezonie, a pierwszym przed własną publicznością, w którym radomianki wystąpiły jako Moya Radomka Lotnisko Radom. W poniedziałek odbyła się konferencja, na której oficjalnie ogłoszono nową nazwę. Port lotniczy Warszawa-Radom zastąpił w niej hipermarket E.Leclerc, który jednak nie wycofuje się ze wspierania radomskiego klubu i pozostanie jego sponsorem strategicznym.

Plusliga 4. kolejka
W innych meczach:UNI Opole - Grot Budowlani Łódź 2:3; Grupa Azoty Chemik Police Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0; BKS BOSTIK Bielsko Biała - Developers Bella Dolina Rzeszów - 22 listopada; ŁKS Commercecon Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz i IŁ Capital Legionowa Legionowo-Energa MKS Łódź - oba mecze 21 listopada.

12. Legionovia Legionowo300-9

Następny mecz, sobota 26 listopada, hala w Raeszowie, Developres Bella Dolina Rzeszów - E.Leclerc Moya Radomka Radom