Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na spotkanaich z kulturą irańską gościł ambasador Republiki Islamskiej Iranu

/bk/
Cieszę się, że mogłem odwiedzić Radom i pokazać mieszkańcom nasze kulturalne osiągnięcia -   mówił ambasador, Samad Ali  Lakizadeh.
Cieszę się, że mogłem odwiedzić Radom i pokazać mieszkańcom nasze kulturalne osiągnięcia - mówił ambasador, Samad Ali Lakizadeh. Barbara Koś
- Na początek pokażemy kulturę a potem może przyjdzie czas na inne dziedziny - mówiono w poniedziałek w obu "Łaźniach w których odbyły się spotkania z kulturą Iranu.
- Cieszymy się, że możemy na początku poznać kulturę tego kraju – mówiła Beata Drozdowska.
- Cieszymy się, że możemy na początku poznać kulturę tego kraju – mówiła Beata Drozdowska. Barbara Koś

- Cieszymy się, że możemy na początku poznać kulturę tego kraju - mówiła Beata Drozdowska.
(fot. Barbara Koś)

Gośćmi naszego miasta byli ambasador Republiki Islamskiej Iranu, Samad Ali Lakizadeh oraz I Sekretarz Ambasady - Behzad Mohammadi.

- Powodem wizyty jest 70. rocznica przyjęcia przez Iran 120 tysięcy polskich uchodźców ewakuowanych z Rosji z Armią Polską w 1942 roku - mówiła w Galerii "Łaźni" przy ulicy Traugutta 31/33 Beata Drozdowska, dyrektor placówki. - Ale związki obu naszych zdawałoby się bardzo odległych krajów są bardzo dawne.
Jak twierdzą historycy kontakty gospodarcze datują się nawet od X wieku.

- Cieszymy się, że możemy na początku poznać kulturę tego kraju - mówiła Beata Drozdowska.

- A potem może powrócą związki naszego biznesu z irańskim - powiedział Artur Około - Zubkowski, dyrektor Izby Przemysłowo Handlowej w Radomiu.

W imieniu władz miasta gości powitał sekretarz Urzędu Miasta, Rafał Czajkowski.

- Cieszę się, że mogłem odwiedzić Radom i pokazać mieszkańcom nasze kulturalne osiągnięcia - mówił ambasador, Samad Ali Lakizadeh. - Chciałbym aby nasze kontakty mogły być szersze.

Otwarta wystawa "Dziedzictwo kulturowe Iranu w malarstwie i fotografii" prezentuje fotografie przedstawiające bogactwo architektury i przyrody Iranu oraz ekspozycję reprodukcji miniatur malarskich mistrza Mahmouda Farshchiana.

Do historycznego tła polsko-irańskich związków nawiązał Marek Wierzbicki z radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej prelekcją na temat uchodźców polskich, którzy opuścili Rosję wraz z armią generała Andersa i przebywali w Iranie podczas II wojny światowej.

Po południu w siedzibie "Łaźni" przy ulicy Żeromskiego 56 odbył się koncert muzyki irańskiej zespołu "Sol et Luna: w składzie Mieczysław Eligiusz Litwińsk i Saba Zuzanna Krasoczko.

Organizatorami irańskiego dnia byli Urząd Miejski w Radomiu, Ambasada Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie, "Łaźnia" oraz radomska Delegatura Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.

Oto nasi goście:ambasador Republiki Islamskiej Iranu, Samad Ali Lakizadeh - drugi z lewej oraz I Sekretarz Ambasady - Behzad Mohammadi - z prawej. Z
Oto nasi goście:ambasador Republiki Islamskiej Iranu, Samad Ali Lakizadeh - drugi z lewej oraz I Sekretarz Ambasady - Behzad Mohammadi - z prawej. Z lewej sekretarz Rafał Czajkowski, w środku tłumaczka
Barbara Koś

Oto nasi goście:ambasador Republiki Islamskiej Iranu, Samad Ali Lakizadeh - drugi z lewej oraz I Sekretarz Ambasady - Behzad Mohammadi - z prawej. Z lewej sekretarz Rafał Czajkowski, w środku tłumaczka

(fot. Barbara Koś)

Gość chętnie objaśniał widzom to, co przedstawiają fotografie. Słuchał  miedzy innymi, malarz Krzysztof Mańczyński, z lewej.
Gość chętnie objaśniał widzom to, co przedstawiają fotografie. Słuchał miedzy innymi, malarz Krzysztof Mańczyński, z lewej. Barbara Koś

Gość chętnie objaśniał widzom to, co przedstawiają fotografie. Słuchał miedzy innymi, malarz Krzysztof Mańczyński, z lewej.
(fot. Barbara Koś)

Tu ambasadorowi towarzyszy Bogusław Bek z IPN.
Tu ambasadorowi towarzyszy Bogusław Bek z IPN. Barbara Koś

Tu ambasadorowi towarzyszy Bogusław Bek z IPN.
(fot. Barbara Koś)

Do historycznego tła polsko-irańskich związków nawiązał Marek Wierzbicki z radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej prelekcją na temat uchodźców
Do historycznego tła polsko-irańskich związków nawiązał Marek Wierzbicki z radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej prelekcją na temat uchodźców polskich w Iranie w roku 1942. Barbara Koś

Do historycznego tła polsko-irańskich związków nawiązał Marek Wierzbicki z radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej prelekcją na temat uchodźców polskich w Iranie w roku 1942.
(fot. Barbara Koś)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie