MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi w podoficerowie w mazowieckiej policji. W Radomiu odebrali świadectwa ukończenia. To kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Zobacz zdjęcia

Izabela Kozakiewicz
Opracowanie:
W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mazowieccy policjanci odebrali świadectwa ukończenia kursu podoficerskiego.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mazowieccy policjanci odebrali świadectwa ukończenia kursu podoficerskiego.
Pilotażowe szkolenie zawodowe podoficerskie ukończyło 48 policjantów garnizonu mazowieckiego. W czwartek, 13 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu odebrali świadectwa potwierdzające ukończenie szkolenia. Gratulowali im nadinspektor Waldemar Wołowiec, mazowiecki komendant policji oraz inspektor Ryszard Jakubowski, komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W Radomiu nowi podoficerowie mazowieckiej policji odebrali świadectwa ukończenia kursu

Od 20 maja do 10 czerwca 2024 roku odbywało się pilotażowe szkolenie zawodowe podoficerskie dla 48 policjantów garnizonu mazowieckiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez kadrę dydaktyczną Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przy współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Program szkolenia obejmował między innymi zagadnienia z zakresu praw człowieka, etyki zawodowej, problematyki antydyskryminacyjnej i antykorupcyjnej, zagrożeń w cyberprzestrzeni, wybranych metod i form pracy operacyjnej, przeciwdziałaniu przemocy domowej. Oprócz wykładów zostały uwzględnione również ćwiczenia z instruktorami strzelań policyjnych, a także instruktorami taktyki i technik interwencji oraz ratownikiem medycznym. Przypominamy, korpus podoficerski to stopnie sierżanta, starszego sierżanta i sierżanta sztabowego.

W czwartek, 13 czerwca w sali konferencyjnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu z absolwentami szkolenia spotkał się Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu nadinspektor Waldemar Wołowiec, który wraz z Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie inspektorem Ryszardem Jakubowskim wręczył świadectwa ukończenia szkolenia. Aż 45 spośród 48 przystępujących do egzaminu końcowego zdało z wyróżnieniem.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli również: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu - inspektor Piotr Janik, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu - młodszy inspektor Dariusz Brzezicki, kapelan mazowieckiej komendy - ksiądz Jarosław Rożek, kadra dydaktyczna mazowieckiej komendy oraz kadra kierownicza komendy i mazowieckiego garnizonu policji.

Następnie nadinspektor Waldemar Wołowiec podziękował Komendantowi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i kadrze dydaktycznej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za współpracę i wsparcie szkolenia. Serdeczne podziękowania otrzymali również funkcjonariusze mazowieckiej Komendy za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie kursu podoficerskiego.

Trzy tygodnie temu prosiłem was o to, żeby była nauka, żeby kurs przeszedł z samymi pozytywnymi wynikami. Wyniki są fantastyczne. Bardzo wam za to dziękuję

- mówił do absolwentów komendant Wołowiec.

Do gratulacji i podziękowań dołączył również Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie inspektor Ryszard Jakubowski.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu mazowieccy policjanci odebrali świadectwa ukończenia kursu podoficerskiego.

Nowi w podoficerowie w mazowieckiej policji. W Radomiu odebr...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie