MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie oficjalnie otwarty. Za nami huczna uroczystość. Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Nowy budynek jest nowoczesny i przestronny. Prace kosztowały 4,5 miliona złotych.
Nowy budynek jest nowoczesny i przestronny. Prace kosztowały 4,5 miliona złotych. GOK Sienno
W niedzielę, 25 lutego odbyło się historyczne wydarzenie dla mieszkańców Sienna – uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Gruntowna modernizacja obiektu kosztowała niemal 4,5 miliona złotych. Obiekt znacznie się powiększył zyskując przestronne sale do ćwiczeń, czytelnię. Swoją siedzibę przeniosła tam też gminna biblioteka.

Gminny Ośrodek Kultury w Siennie już po przebudowie. Za nami oficjalne, huczne otwarcie

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji mieszkańców miasta i gminy Sienno, którą odprawili: ksiądz kanonik Andrzej Cieszkowski – proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem świętego Zygmunta. O odpowiednią oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sienno, która po zakończonym nabożeństwie poprowadziła zaproszonych gości i mieszkańców pod nowo wybudowany budynek. Tam symbolicznie przecięto wstęgę, a dokonali tego między innymi: wicemarszałek Rafał Rajkowski, burmistrz Mariusz Strąk, ksiądz Andrzej Cieszkowski, sołtys Sienna Iwona Bębenek, Wioletta Polak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Anna Ziętala – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej, gdzie Wioletta Polak i Anna Ziętala powitały wszystkich gości i zaprosiły do zabrania głosu burmistrza. W swoim przemówieniu włodarz miasta mówił o wadze tej inwestycji dla dalszego rozwoju Sienna, podkreślając jak istotną rolę w życiu społecznym mieszkańców pełni kultura. W podziękowaniach skierowanych do samorządowców i pracowników odpowiedzialnych za realizację tej inwestycji wskazał na to jak ważnym czynnikiem dla rozwoju jest zgoda i współpraca.

W nowym budynku swoje miejsce znalazły dwie instytucje kultury - Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury. Jak podkreśla dyrekcja GOK-u, obiekt powstał w wyniku wspólnego wysiłku i determinacji społeczności oraz zaangażowania lokalnych władz. To inwestycja w kulturę, sztukę, czytelnictwo i edukację. Stanowi przestrzeń, w której lokalni artyści i twórcy będą mieli możliwość rozwijania swoich talentów. Biblioteka z kolei stanie się ważnym centrum wymiany myśli i inspiracji, a także miejscem spotkań dla mieszkańców. Budynek ten to wyjątkowe przedsięwzięcie, które wzbogaci nasze życie kulturalne, artystyczne i społeczne, stanowi świadectwo naszej determinacji oraz wspólnego wysiłku.

Przed nami wiele wyzwań, ale również nieskończenie wiele możliwości. Sukces ten nie jest tylko wynikiem wysiłku kilku osób czy władz lokalnych. To wynik zaangażowania całej społeczności, wspólnego działania na rzecz czegoś większego niż my sami. Dzisiaj świętujemy nie tylko nowy budynek, ale przede wszystkim naszą zdolność do marzeń, planowania i działania. To dowód na to, że wspólnie możemy osiągać wielkie rzeczy

- mówiła Anna Ziętala, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie.

Za roboty budowlane odpowiedzialne było przedsiębiorstwo Integra z Radomia, zaś koszt inwestycji to około 4,5 miliona złotych. Wykonana została gruntowna przebudowa starego budynku GOK-u. Pojawiły się nowe pomieszczenia, takie jak sala do spotkań młodzieży, seniorów i sali multimedialnej oraz zaplecze socjalno–biurowe, magazynowe i techniczne. Budynek został dostosowany do użytku osób niepełnosprawnych poprzez zachowanie przejść o odpowiedniej szerokości, zastosowanie drzwi bez progowych oraz zaprojektowanie windy, a pomieszczenia rozplanowano w sposób zapewniający prawidłową organizację pracy oraz bezpieczeństwo pracowników i odwiedzających, zaprojektowano też WC dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażenie.

Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia GOK-u w Siennie:

Nowy budynek jest nowoczesny i przestronny. Prace kosztowały 4,5 miliona złotych.

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie oficjalnie o...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie